2 in 1 Cleansing Gel

0 Orders
#
In stock
1,800L

Description

2 in 1 Cleansing Gel

500ml

Xhel Pastrues Topicrem Baby 2-në-1 është një pastrues i butë i trupit dhe flokëve për të sapolindurit, foshnjat dhe fëmijët e vegjël. Ajo ruan hidratimin e lëkurës dhe parandalon mbindjeshmërinë. Ajo përmban glicerinë të pastërtisë së lartë, të shkallës së farmakopisë, surfaktantë pa zhveshje dhe një formulë minimaliste me vetëm 11 përbërës. Kështu, cilësi do të mbetet e rehatshme dhe e butë në prekje gjatë gjithë procesit të pastrimit duke respektuar ekuilibrin delikat të banjove të para të foshnjës. Nuk i pickon sytë dhe mund të përdoret për të zëvendësuar shampon.

Karakteristikat:
Cilësi: xhel;
Çështjet e lëkurës: thatësi, acarim, dehidratim;
Koha e aplikimit: në mëngjes ose në mbrëmje, si një agjent pastrimi në rutinën e banjës;
Mosha: nga lindja në fëmijërinë e hershme;
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës që përjetojnë mbindjeshmëri;
Përfitimet kryesore: pastron butësisht, rimbush hidratimin, ruan integritetin e barrierës së lëkurës;
Formuluar pa: ngjyra, parabene.

Përbërësit kryesorë:
-Surfaktantët pa zhveshje janë agjentë pastrues që sigurojnë përvojën më të kënaqshme, të thellë por të butë të larjes për lëkurën intolerante. Kjo tipologji e përbërësve me bazë bimore (e cila përfshin përbërës si PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate dhe PEG-7 Glyceryl Cocoate) ka aftësinë për të krijuar një cilësi të këndshme dhe të përhapshme që pastron gjithashtu pa mundim, me fërkime minimale. Kështu, e bën atë opsionin ideal për lëkurën delikate të foshnjave dhe foshnjave, të irrituar lehtë nga sapunët dhe shamponët e zakonshëm;
-Glicerina është një hidratues që është natyrshëm i pranishëm në trupin e njeriut dhe mban lipidet midis qelizave të lëkurës sonë në një gjendje të shëndetshme. Kështu, ajo mbron kundër acarimit dhe mban barrierën tonë natyrore në gjendjen e saj më të mirë në çdo kohë.

Si të përdorni?
Aplikoni Topicrem Baby Xhel Pastrues 2-në-1 mbi lëkurën e lagur dhe masazhoni butësisht derisa produkti të fillojë të shkumëzohet. Në flokë, së pari lagni stendat dhe më pas punojeni produktin në lëvizje rrethore derisa shkuma të mbulojë të gjithë kokën. Shpëlajeni me ujë të vakët dhe thajeni me një peshqir duke shmangur fërkimet e fuqishme. Mund të përdoret gjithashtu si agjent shkumës për banjën e foshnjës, duke përzier disa pompa të produktit me ujë të rrjedhshëm.

Brand

Topicrem

Topicrem

Shkenca e hidratimit.

Në më shumë se 40 vende, çdo ditë, Topicrem ndihmon rritjen, zhvillimin dhe freskinë e miliona personave: të porsalindur, foshnje, nëna dhe baballarë, që ata të ndihen mirë me lëkurën e tyre. Topicrem vazhdimisht ka inovacione për të përmirësuar kujdesin për lëkurën. Mësoni rreth produkteve të Topicrem që do të hidratojnë dhe kujdesen për të gjithë familjen tuaj.

Additional information

Kategoria

Higjiena, Kozmetike

I përshtatshëm për

Formulimi

Open chat
Powered by