Ice Stick Eye Contour

0 Orders
#Ch Bretton 020
In stock
5,990L

Description

Ice Stick Eye Contour

Eye Contour Care Anti-Wrinkle and Anti-Puffiness

Airless stick – 3 gr

• Për rrathët blu nën sy
• Fryrje të syve

Një formulë e fuqishme dhe unike

  • Vaj kajsie: hidraton dhe përmirëson përsosmërinë dhe shkëlqimin.
  • Ekstrakti i trëndafilit të mushkonjës: ndihmon për të ulur fryrjen tek sytë. Ngadalëson shenjat e plakjes.
  • Ginkgo Biloba: promovon formimin e qelizave që prodhojnë fibra kolagjeni.
  • Kompleksi Multifruit BSC: Ekstrakt boronice, sheqer kallamishte, ekstrakt agrumesh.
  • Ekstrakt i algave të kuqe: ndihmon në hidratimin dhe tonifikimin e indeve.

Për të gjitha grupmoshat.
Shumë i përdorur nga stjuardesat e Forcave Ajrore Franceze.

Përbërësit: Aqua (Water) • Butylene Glycol • Glycerin • Sodium Stearate • Octyldodecyl Myristate • Glyceryl Stearate • Mica • PEG-75 Stearate • Apricot Kernel Oil PEG-6 Esters • Paraffinum Liquidum (Mineral Oil) • Polyglyceryl-10 Pentahydroxystearate • Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract • Dimethiconol • Dimethicone • Glyceryl Behenate • Tocopheryl Acetate • Phenoxyethanol • CI 77891 (Titanium Dioxide) • Xanthan Gum • Hydrolyzed Elastin • Rosa Moschata (Musk Rose) Oil • Methylparaben • Propylparaben • Vaccinum Myrtillus (Bilberry) Fruit/Leaf Extract • Citrus Aurantium Dulcis (Sweet Orange) Fruit Extract • Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract • Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract • Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract.

Mënyra e përdorimit: Aplikojne në mëngjes  dhe në mbrëmje, në qepalla dhe përreth syve.

Mund të përdoret edhe mbi make-up.

Me testim oftalmologjik.

 

Brand

Christian Breton

Additional information

Grup-mosha

I përshtatshëm për

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ice Stick Eye Contour”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by