A-Derma EXOMEGA Control Baume

0 Orders
#A-Derma 009
In stock
2,400L

Description

Formulim që pakëson tharjen, zbut, ushqen dhe i  jep një ndjesi të këndshme lëkurës. I pasur me ekstrakte të tërshërës RHEALBA, kompleksin unik Filaxerinë dhe vitaminë B3. Është ideal për fazën akute të dermatitit atopik, pasi pakëson kruarjen dhe irritimet dhe rindërton barrierën mbrojtëse të lëkurës. I përshtatshëm për të gjithë familjen (foshnja, fëmijë dhe të rritur). Pa parfum, pa paraben, hipoalergjik.

Brand

A-Derma

A-Derma Një pionier në dermo-kozmetikën vegjetale, Laboratorët Dermatologjik A-DERMA kanë kultivuar për mbi 30 vjet artin e kujdesit për lëkurën e brishtë me mirësi, falë një përbërësi unik aktiv, l'Avoine Rhealba®. Një histori e bërë në Francë! E gjitha filloi në vitet 1970 me Z. Pierre Fabre, farmacisti i Castres, i apasionuar pas botanikës, i cili I bazoi kërkimet e tij e tij tek tërshëra, një bimë e përdorur për më shumë se tre mijëvjeçarë për qëllime medicinale. Ky është fillimi i një kërkimi të gjatë i cili vazhdon edhe sot në jug-perëndim të Francës.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “A-Derma EXOMEGA Control Baume”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by