A-Derma Exomega Gel moussant emollient

1 Orders
#A-Derma 011
In stock
2,160L

Description

Xhel i përshtatshëm për trajtimin e lëkurave të thata dhe me tendencë atopike për të gjitha moshat (foshnja, fëmijë dhe të rritur). Produkt që përdoret si larës për fytyrën dhe trupin.

Formulë me ekstrakte të tërshërës RHEALBA, glicerinë dhe kompleksin unik Filaxerin të pasur me acide yndyrore Omega-6.

Ushqen dhe zbut lëkurën dhe i jep asaj një ndjesi komforti.  Rindërton barrierën mbrojtëse të lëkurës.

Pa parabene, pa sapun. Pa parfum.

Brand

A-Derma

A-Derma Një pionier në dermo-kozmetikën vegjetale, Laboratorët Dermatologjik A-DERMA kanë kultivuar për mbi 30 vjet artin e kujdesit për lëkurën e brishtë me mirësi, falë një përbërësi unik aktiv, l'Avoine Rhealba®. Një histori e bërë në Francë! E gjitha filloi në vitet 1970 me Z. Pierre Fabre, farmacisti i Castres, i apasionuar pas botanikës, i cili I bazoi kërkimet e tij e tij tek tërshëra, një bimë e përdorur për më shumë se tre mijëvjeçarë për qëllime medicinale. Ky është fillimi i një kërkimi të gjatë i cili vazhdon edhe sot në jug-perëndim të Francës.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “A-Derma Exomega Gel moussant emollient”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by