A-Oxitive Nuit Soin Peeling

0 Orders
#
In stock
5,100L

Description

A-Oxitive Nuit Soin Peeling

30ml

-Krem nate me veprim peeling
-Shkëlqim dhe i qetë
-Rrudhat e para dhe vijat e holla
-Kremi i natës Avene A-Oxitive Nuit është një krem ​​fytyre i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës së ndjeshme që kanë nevojë për të parandaluar dhe korrigjuar shenjat e para të plakjes dhe për të mbrojtur kundër stresit oksidativ.

Korrigjon dhe ndihmon në parandalimin e shenjave të para të dukshme të plakjes dhe kundërshton efektet e dëmshme të stresit oksidativ ditor në mjedis. Cilësia e lëkurës përmirësohet dhe lëkura rifiton shkëlqimin e saj falë veprimit të saj lëkurues.

Retinaldehidi dhe Pro-Vitamina E aktivizojnë aktivitetin qelizor, i japin uniformitet strukturës së lëkurës dhe e detoksifikojnë atë nga sulmet e radikalëve të lirë. Vaji Onagre, i pasur me acide yndyrore dhe vitamina, ndihmon në ushqimin e lëkurës dhe rivendosjen e ekuilibrit të saj. I përshtatet të gjitha llojeve të lëkurës delikate.

Për veprim intensiv në rrudhat dhe vijat e imëta, humbja e shkëlqimit dhe strukturës së pabarabartë të lëkurës, kujdesi freskues me Kremin e natës A-Oxitive është thelbësor. Sidomos në ndryshimet sezonale (pas dimrit ose verës) ose gjatë periudhave të lodhjes intensive.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by