A-Oxitive Serum Defense Antioxydant

0 Orders
#
In stock
5,600L

Description

A-Oxitive Serum Defense Antioxydant

30ml

Serumi Av Defensene A-Oxitive Antioksidant i Mbrojtjes është në gjendje jo vetëm të hidratojë dhe ndriçojë lëkurën, por edhe ta mbrojë atë nga ndotësit urbanë. Shtë i pasur me Acid Hialuronik që mund të hidratojë thellë lëkurën. Përmban gjithashtu një derivat të vitaminës C. Një përbërës me shumë detyra, vitamina C jo vetëm që mbron lëkurën nga radikalet e lira, por gjithashtu ndihmon në rritjen e prodhimit të kolagjenit në lëkurë dhe ndriçimin e fytyrës. Dhe është mishëruar me antioksidantë të fuqishëm që mbrojnë lëkurën nga radikalet e lira. Ato ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës nga ndotësit urbanë dhe kufizojnë efektet e plakjes në lëkurë.

Në thelb, me një cilësi të këndshme të lëngshme që i përshtatet të gjitha llojeve të lëkurës, ky serum mund të rikthejë shkëlqimin dhe vitalitetin e lëkurës, ta mbrojë atë nga ndotësit urbanë dhe gjithashtu të ndihmojë në parandalimin dhe riparimin e shenjave të plakjes. Në një studim klinik, 95% e përdoruesve deklaruan se lëkura ishte më e ndritshme pas pesë ditësh dhe 88% vunë re se linjat e imta dhe rrudhat ishin më të lëmuara.

Karakteristikat:
Cilësi: e lëngshme;
Çështjet e lëkurës: lëkura e shurdhër dhe e lodhur, humbja e shkëlqimit dhe vitalitetit, vijat e imta dhe rrudhat;
Koha e aplikimit: mëngjes dhe mbrëmje;
Mosha: 30+;
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë lëkurën e ndjeshme;
Përfitimet kryesore: hidraton, ndriçon dhe mbush lëkurën, mbron nga ndotësit urbanë, ndihmon në parandalimin dhe riparimin e shenjave të plakjes duke kufizuar efektet e plakjes në lëkurë;
Formuluar pa: alkool, parabene.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by