ABCDerm Cold Cream

0 Orders
#Bioderma 001
In stock
3,200L

Description

ABCDerm Cold Cream

Hidratant për fytyrë & trup  200 ml

100% siguri & tolerancë e lartë, e përshtatur për lëkurën delikate të bebeve.

  • Efektiviteti i testuar
  • Lëkura e hidratuar për më shumë se 8 orë.

ABCDerm Cold Cream lehtëson intensivisht dhe në mënyrë të qëndrueshme thatësinë, formuluar posaçërisht për lëkurën normale, të thatë deri potencialisht atopike. ABCDerm Cold Cream është një qumësht ushqyes që hidraton, mbron dhe respekton lëkurën e ndjeshme të bebeve.

  • Kompleksi i tij Lipigenium krijon një film natyral mbrojtës dhe ushqen në mënyrë të qëndrueshme lëkurën.

Lëkura ka një funksion natyror pengesë që e mbron atë nga mjedisi. I mangët në lipide dhe proteina në lëkurën e thatë me prirje atopike, ajo nuk luan më rolin e saj. Kjo teknologji ndihmon për të rivendosur një pengesë efektive të lëkurës.

  • Kompleksi i patentuar i Skin Barrier Therapy ™ kufizon ngjitjen e disa baktereve (stafilokoku aureus) në sipërfaqen e lëkurës, gjë që mund të shkaktojë përkeqësim të thatësisë së lëkurës.

Bakteret natyrisht janë të pranishme në sipërfaqen e lëkurës dhe janë të domosdoshme për ekuilibrin e saj. Në rastin e lëkurës me një tendencë atopike, prania e tepërt e disa baktereve mund të jetë shkaku i përkeqësimit të lëkurës.

Përdorimi: Një ose dy herë në ditë. Aplikojeni në lëkurën e tharë me kujdes, të pastruar më parë me një produkt higjiene ABCDerm.
*I përshtatshëm për foshnjat, me përjashtim të foshnjave të parakohshme. Mos e përdorni në zonat e dëmtuara. Nëse problemi i thatësisë vazhdon, këshillohuni me një mjek. *Per përdorim në fytyrë dhe në trup.

Përbërja: Ky produkt është formuluar sipas parimit të formulimit pozitiv të NAOS. Më  mirë se të  mbi-trajtoni lëkurën, duhet ta bëni të mësohet të jetojë duke i siguruar dozën e duhur dhe duke ri-lëshuar mekanizmat e saj natyrorë. Në zemër të këtij produkti ështe Skin Barrier Therapy ™ Patent.

Përbërësit:

AQUA / WATER / GLYCERIN / PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL / HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL / BEHENYL ALCOHOL / SUCROSE STEARATE / CANOLA OIL / rapeseed oil / PENTYLENE GLYCOL / HYDROXYETHYL ACRYLATE / SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER / ACRYLATES / C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER / 1,2-HEXANEDIOL / CAPRYLYL GLYCOL / CITRATE SODIUM / SODIUM LAUROYL LACTYLATE / TOCOPHEROL / SODIUM HYDROXIDE / POLYSORBATE 60 / SORBITAN ISOSTEARATE / CERAMIDE NP / ETHYLHEXYLGLYCERIN / CERAMIDE AP / PHYTOSPHINGOSINE / CHOLESTEROL / CARBOMER / XANTHAN GUM / CITRIC ACID / CERAMIDE EOP / FRAGRANCE (PERFUME). [BI 735]

Brand

Bioderma

BIODERMA është një markë e bazuar në ekobiologji e cila është në zemër të qasjes së NAOS për të respektuar ekosistemin e lëkurës tuaj dhe për të ruajtur shëndetin e tij.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

,

Tipi i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ABCDerm Cold Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by