ABCDerm Foaming Gel

0 Orders
#Bioderma 002
In stock
2,750L

Description

ABCDerm Foaming Gel

Xhel i butë pastrimi pa sapun që respekton lëkurën e foshnjës suaj.

200 ml

Përfitimet:

  • Pastron butësisht
  • Ruan pengesën e lëkurës për lëkurën delikate
  • Lë lëkurën dhe flokët të butë
  • Tolerancë e mirë e lëkurës dhe syve

Xhel i butë pastrues, i cili respekton ekuilibrin e lëkurës dhe flokëve për të gjithë tipet e lëkurës, madje edhe ato më të brishta.

Përdorimi: Aplikojeni xhelin në lëkurë të lagur dhe/ose flokë. Lajeni me pas tërësisht me ujë të pastër. Thajeni butësisht. Mund të përdoret tek të sapolindurit, me përjashtim të foshnjave prematur. Për arsye higjene, ju rekomandojmë ta mbyllni produktin fort pas përdorimit. *Përdoret për lëkurë, flokë dhe skalp.

Përbërja: Ky produkt është formuluar sipas parimit të formulimit pozitiv të NAOS. Më  mirë se të  mbi-trajtoni lëkurën, duhet ta bëni të mësohet të jetojë duke i siguruar dozën e duhur dhe duke ri-lëshuar mekanizmat e tij natyrorë. Në zemër të këtij produkti ështe KOMISIONI DERMATOLOGJIK ABCDerm.

BIODERMA Advanced Research, një ekspert në ekobiologjinë e lëkurës, synon të ruajë dhe rivendosë ekuilibrin fiziologjik natyror të të gjitha tipeve të lëkurës, dhe veçanërisht ato delikate të foshnjave. Sigurimi i sigurisë së lëkurës së tyre dhe respektimi i natyrës së saj janë themelet e gamës ABCDerm.

Përbërësit:

AQUA / WATER / SODIUM LAURETH SULFATE / COCO-BETAINE / METHYLPROPANEDIOL / SODIUM CHLORIDE / PENTYLENE GLYCOL / PEG-90 GLYCERYL ISOSTEARATE / LAURETH-2 / CITRIC ACID / DISODIUM EDTA / CITRATE SODIUM / FRAGRANCE (PERFUME). [BI 501]

Brand

Bioderma

BIODERMA është një markë e bazuar në ekobiologji e cila është në zemër të qasjes së NAOS për të respektuar ekosistemin e lëkurës tuaj dhe për të ruajtur shëndetin e tij.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

,

Tipi i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ABCDerm Foaming Gel”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by