AC Compensating Moisturizing Cream

0 Orders
#
In stock
2,000L

Description

AC Compensating Moisturizing Cream

40ml

Kremi hidratues Topicrem AC Compensating është një krem ​​thellësisht hidratues që synon nevojat specifike të lëkurës të dobësuar nga trajtimet e akneve tek të rriturit dhe adoleshentët. Cilësi ngushëlluese riparon menjëherë pengesën, duke e lënë atë të butë dhe fleksibël. Kryesisht, formula përmban glukonat të pastër të zinkut (mbi 97% cilësi farmakope të pastër), i cili ndihmon në korrigjimin e sebumit të tepërt dhe allantoinës (mbi 98% cilësi të pastër të farmakopesë), një përbërës qetësues që përshpejton procesin e shërimit dhe zvogëlon praninë e shenjave. Përveç kësaj, ajo përfshin një përqindje të lartë të glicerinës dhe dyllit të bletës, agjentë hidratues. Si rezultat, acarimet qetësohen menjëherë dhe lëkura mbetet e butë dhe bëhet elastike me kalimin e kohës.

Karakteristikat:
Cilësi: emulsion;
Çështjet e lëkurës: barriera e komprometuar, dehidratimi, dhjami i tepërt;
Koha e aplikimit: mëngjes dhe/ose natë, në lëkurë të pastër dhe të thatë;
Mosha: 13+;
Lloji i lëkurës: lloje të kombinuara, të yndyrshme dhe të prirura ndaj akneve;
Përfitimet kryesore: rregullon yndyrën e tepërt, hidraton, riparon barrierat e dëmtuara të lëkurës;
Formuluar pa: parabene, ngjyra.

Përbërësit kryesorë:
-Glukonati i zinkut promovon rigjenerimin e qelizave dhe ka një rol kyç në trajtimin e njollave dhe lëkurës së prirur ndaj akneve. Kryesisht, ai vepron në shkakun rrënjësor (bakteret) e ndezjes, duke shëruar inflamacionin dhe pastruar lëkurën. Përveç kësaj, ajo ndalon përhapjen falë vetive të saj antioksiduese dhe përshpejton procesin qetësues, duke zvogëluar dukshëm skuqjen;
-Dylli i bletës është një zbutës i fortë. Një nënprodukt i punës së palodhur të bletëve të mjaltit (të cilët e përdorin atë për jo më pak se huallët e tyre), ai siguron një cilësi të këndshme dhe ngushëlluese. Si rezultat, produkti do të ruajë lehtësinë e përdorimit dhe aplikimit;
-Glicerina është një hidratues që gjithashtu ndodh të jetë i pranishëm në trupin e njeriut dhe mban lipidet midis qelizave të lëkurës sonë në një gjendje të shëndetshme. Kështu, ajo mbron kundër acarimit dhe mban barrierën tonë natyrore në gjendjen e saj më të mirë në çdo kohë.

Si të përdorni?
Së pari, pastroni dhe thajeni butësisht lëkurën, duke përdorur të gjitha trajtimet specifike të lëngshme. Pastaj, aplikoni një sasi të duhur të Kremit Hidratues Kompensues Topicrem AC në fytyrë dhe qafë të pastër dhe të thatë, në mëngjes dhe/ose në mbrëmje. Për më tepër, përfshini produktin në një rutinë të kujdesit të lëkurës kushtuar plotësisht trajtimit të akneve dhe zvogëlimit të dhjamit.

Brand

Topicrem

Topicrem

Shkenca e hidratimit.

Në më shumë se 40 vende, çdo ditë, Topicrem ndihmon rritjen, zhvillimin dhe freskinë e miliona personave: të porsalindur, foshnje, nëna dhe baballarë, që ata të ndihen mirë me lëkurën e tyre. Topicrem vazhdimisht ka inovacione për të përmirësuar kujdesin për lëkurën. Mësoni rreth produkteve të Topicrem që do të hidratojnë dhe kujdesen për të gjithë familjen tuaj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by