Ac-Norm Active Foam Plus

0 Orders
#Frezyderm 011
In stock
3,300L

Description

Ac-Norm Active Foam Plus

Non-comedogenic and parabens free

150 ml

Kjo shkumë aktive pastron butësisht lëkurën, pa acarim.

Kjo shkumë aktive pastron butësisht lëkurën, pa acarim. Në mënyrë efektive largon yndyrën e tepërt, ndotësit dhe make-up-in nga lëkura, duke e lënë atë të ndjehet e rehatshme dhe e hidratuar. Në të njëjtën kohë kuron aknet, kontrollon prodhimin e tepërt të yndyrës (me AHA) dhe parandalon zhvillimin e inflamacionit dhe mikrobeve. Ajo hidraton dhe ul intolerancën e lëkurës për shkak të faktorit Deepsan të përmbajtur, për rehati dhe gjallëri të lëkurës.

Testuar dermatologjikisht

E përshtatshme për:

  • Lekure e yndyrshme
  • Akne të buta, të moderuara dhe të rënda
  • E kombinuar me medikamente trajtuese të akneve
  • Trajtim mbajtës pas seancave mjekësore për aknet

Përdorimi:

Në mëngjes dhe darkë, aplikojeni në lëkurë të lagur, pastroni butë duke e fërkuar lëkurën me lëvizje rrethore dhe shpëlajeni me shumë ujë.

Përbërësit aktiv:

AHA | Zinc L-PCA: Keratolysis | Rregullues i yndyrës.
Biosaccharide Gum-2 | Capryloyl Glycine: Veprim anti-inflamator, anti-mikrobik.
Deepsan: Reduktimi i shqetësimit dhe acarimevetë lëkurës.

 

Brand

Frezyderm

FREZYDERM S.A. u themelua në 1986 nga Z. Anastasios Anastasiou.  FREZYDERM është një partner i ngushtë për shumë specialistë mjekësorë, si pediatër, gjinekologë, dermatologë, dhe në të njëjtën kohë rrit vazhdimisht partneritetin me farmacitë. Përveç se në tregun grek, produktet FREZYDERM janë qenë të suksesshme në shumë tregje ndërkombëtare, midis të cilave renditet edhe tregu ynë.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë e yndyrshme

Veprimi

,

Grup-mosha

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ac-Norm Active Foam Plus”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by