AC Purifying Cleansing Gel

0 Orders
#
In stock
2,200L

Description

AC Purifying Cleansing Gel

75ml

Topicrem AC Purifying Cleansing Gel është një pastrues që rregullon sebumin dhe synon nevojat specifike të akneve dhe lëkurëve të prirura ndaj njollave tek të rriturit dhe adoleshentët. Së pari, ai kombinon glukonatin e pastër të zinkut (mbi 97% cilësi të pastër të farmakopisë), i cili ndihmon në korrigjimin e dhjamit të tepërt, me allantoin (mbi 98% cilësi të pastër të farmakopisë), një përbërës qetësues që përshpejton procesin e shërimit dhe zvogëlon praninë e shenjave. Përveç kësaj, ajo gjithashtu përfshin një përqindje të lartë të glicerinës, një hidratues pa peshë që siguron që pengesa e lëkurës të mbetet e butë dhe e paprekur gjatë gjithë rutinës së pastrimit.

Karakteristikat:

Cilësi: xhel;
Çështjet e lëkurës: ndezja e akneve, njollat ​​e zeza, dhjami i tepërt;
Koha e aplikimit: mëngjes dhe/ose natë, si hapi i parë i rutinës së kujdesit të lëkurës;
Mosha: 13+;
Lloji i lëkurës: lloje të kombinuara, të yndyrshme dhe të prirura ndaj akneve;
Përfitimet kryesore: rregullon yndyrën e tepërt, pastron sipërfaqen e lëkurës, zvogëlon skuqjen dhe njollat;
Formuluar pa: parabene, ngjyra.

Përbërësit kryesorë:
-Allantoina mund të gjendet natyrshëm në rrënjët dhe gjethet e bimës komfrey. Prandaj, jo vetëm super qetësues, por edhe zbutës i lëkurës, duke nxitur shërimin e dukshëm të plagëve;
-Glukonati i zinkut promovon rigjenerimin e qelizave dhe ka një rol kyç në trajtimin e njollave dhe lëkurës së prirur ndaj akneve. Kryesisht, vetitë e tij anti-bakteriale dhe rregulluese të dhjamit veprojnë në shkakun rrënjësor (bakteret) e ndezjes, duke shëruar inflamacionin dhe pastruar sipërfaqen e lëkurës. Përveç kësaj, ajo ndalon përhapjen falë vetive të saj antioksiduese dhe përshpejton procesin qetësues, duke zvogëluar dukshëm skuqjen;
-Glicerina është një humectant që gjithashtu ndodh të jetë i pranishëm në trupin e njeriut dhe mban lipidet midis qelizave të lëkurës sonë në një gjendje të shëndetshme. Kështu, ajo mbron kundër acarimit dhe mban barrierën tonë natyrore në gjendjen e saj më të mirë në çdo kohë.

Si të përdorni?

Përzieni një sasi të duhur të Xhelit Pastrues Topicrem AC Purifiying me ujë derisa të fillojë të shkumëzohet. Masazhoni butësisht mbi lëkurën e lagur me lëvizje rrethore për disa sekonda. Shpëlajeni me ujë të pastër dhe të vakët dhe thajeni duke shmangur fërkimet e fuqishme. Së fundi, ndiqni një rutinë të kujdesit të lëkurës të formuluar posaçërisht për puçrrat dhe lëkurët e prirura ndaj njollave.

Brand

Topicrem

Topicrem

Shkenca e hidratimit.

Në më shumë se 40 vende, çdo ditë, Topicrem ndihmon rritjen, zhvillimin dhe freskinë e miliona personave: të porsalindur, foshnje, nëna dhe baballarë, që ata të ndihen mirë me lëkurën e tyre. Topicrem vazhdimisht ka inovacione për të përmirësuar kujdesin për lëkurën. Mësoni rreth produkteve të Topicrem që do të hidratojnë dhe kujdesen për të gjithë familjen tuaj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Kategoria

Higjiena, Kozmetike

Open chat
Powered by