AC Purifying Mask

0 Orders
#
In stock
2,100L

Description

AC Purifying Mask

50ml

Maska Pastruese Topicrem AC është një trajtim balancues që thith yndyrën e tepërt dhe freskon ngjyrën, duke parandaluar ndezjen. Karakteristikat e fuqishme të kaolinës dhe montmorillonite bashkohen për të përforcuar vetitë e heqjes së vajit, duke mbështetur ekuilibrin e lëkurës gjatë fazave të hiperprodhimit të sebumit. Përveç kësaj, mbështjellësi i sheshtë dhe tetraselmis chuii (dy lloje të algave të detit) synojnë njollat ​​sipërfaqësore dhe nxjerrin papastërtitë nga lëkura, duke përshpejtuar ciklin e shërimit të njollave. E fundit por jo më pak e. glicerina dhe gjalpi shea e mbajnë lëkurën të hidratuar gjatë aplikimit, duke lënë një ndjesi ngushëlluese.

Karakteristikat:
Cilësi: krem;
Çështjet e lëkurës: njollat, acarimi, yndyra e tepërt;
Koha e aplikimit: 2 deri në 3 aplikime javore, në lëkurë të pastër dhe të thatë;
Mosha: 13+;
Lloji i lëkurës: i kombinuar me lëkurë shumë të yndyrshme;
Përfitimet kryesore: hidratim, qetësues, pastrues;
Formuluar pa: parabene, ngjyra.

Përbërësit kryesorë:
-Kaolina është gjithashtu një argjilë minerale, e quajtur silikat alumini hidrous. Ndryshe nga bentoniti (i cili është zakonisht mjaft i rëndë) kaolina është një pluhur shumë i hollë dhe i bardhë, rrit lehtë errësirën dhe trashësinë e formulës pa e bërë atë të rëndë. Prandaj, në këtë maskë, ajo lejon shënjestrimin, thithjen dhe së fundi, heqjen e të gjitha gjurmëve të vajit në sipërfaqen e lëkurës duke aplikuar një shtresë të hollë dhe të barabartë të produktit;
-Montnmorillonite është një lloj argjile që i detyrohet emrit të tij në fshatin ku u gjet për herë të parë, Montmorillon. Teknikisht, montmorillonite është 100% bentonite e pastër. Prandaj, ai ka veti të shkëlqyera absorbuese të vajit, gjë që e bën atë të dobishëm për dhjamin e tepërt dhe kushtet si dermatiti i kontaktit.
-Gjalpi Shea është një yndyrë vegjetale e nxjerrë nga farat e pemës Karite Afrikane. Shtë i pasur me vitamina A, E dhe F. Prandaj, siguron në mënyrë efektive acide yndyrore esenciale dhe lëndë ushqyese, duke lënë një ndikim pozitiv në prodhimin e kolagjenit. Si rezultat, lëkura do të mbetet e rinovuar, e butë dhe elastike;
-Glicerina është një hidratues që gjithashtu ndodh të jetë i pranishëm në trupin e njeriut dhe mban lipidet midis qelizave të lëkurës sonë në një gjendje të shëndetshme. Kështu, ajo mbron kundër acarimit dhe mban barrierën tonë natyrore në gjendjen e saj më të mirë në çdo kohë.

Si të përdorni?
Me një lëkurë të pastruar dhe të thatë, aplikoni një sasi adekuate të Maskës së Pastrimit Topicrem AC për të mbuluar të gjithë fytyrën. Përndryshe, aplikoni vetëm në zonat e synuara të lëkurës ku shfaqen njollat. Shmangni zonën periokulare. Lëreni produktin të qëndrojë për 5 deri në 10 minuta. Në fund, shpëlajeni me ujë të vakët dhe thajeni. Nëse aksidentalisht futet në zonën e syve, sigurohuni që ta hiqni menjëherë me ujë të bollshëm. Për rezultate optimale, përdorni në kombinim me maskën shëruese dhe qetësuese të Mario Badescu.

Brand

Topicrem

Topicrem

Shkenca e hidratimit.

Në më shumë se 40 vende, çdo ditë, Topicrem ndihmon rritjen, zhvillimin dhe freskinë e miliona personave: të porsalindur, foshnje, nëna dhe baballarë, që ata të ndihen mirë me lëkurën e tyre. Topicrem vazhdimisht ka inovacione për të përmirësuar kujdesin për lëkurën. Mësoni rreth produkteve të Topicrem që do të hidratojnë dhe kujdesen për të gjithë familjen tuaj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by