Acnet Azelike Plus Treatment

0 Orders
#Bionike 004
In stock
2,050L

Description

Acnet Azelike Plus Treatment

Krem ne trajte xheli per lekurat seborroike me akne.

Permban acid azelaik, HPR (gjenerate e re retinoidi) dhe AHA (alfa hidroksi acide).

Fale efektit keratolitik, bakterostatik dhe sebum rregullatore , keto ingrediente ndihmojne per te luftuar formimin dhe zhvillimin e komedoneve (pikave te bardha dhe te zeza ne lekure),si dhe mbajne ne kontroll proliferimin e bakterit qe shkakton akne.

Parandalon dhe trajton jo vetem aknet, por edhe shenjat qe ato lene ne lekure.

Permban:

Acid azelaik: Rregullon sebumin, ka efekt keratolitik dhe bakteriostatik.

Punon ne te gjitha komponentet e akneve ne fytyre:

kontrollon sekretimin e sebumit,

efekt keratolitik,

kontrollon perhapjen e bakterit qe shkakton akne (Cutibacterium acnes)

Retinoid: Ka efekt keratolitik dhe ndihmon ne uljen e inflamacionit.

Acidi Glikolik: Parandalon krijimin e komedoneve dhe zhvillimin e tyre.

Acidi suksinik:

Ka efekt keratolitik dhe antibakterial kunder C.

Acnes Azetrap System™: Ndihmon ne clirimin gradualisht te acidit azelaik, qe  e ben kete produkt me te vecante se produktet e tjera ne treg.

Perdorimi:

Aplikoni kremin nje here ne dite, pas pastrimit te lekures, rekomandohet ne mbremje.

Ne mengjes rekomandohet perdorimi i kremit te diellit.

Paketimi: 30ml

 

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Acnet Azelike Plus Treatment”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by