Acnet Cream Treatment

0 Orders
#Bionike 005
In stock
1,650L

Description

Acnet Cream Treatment

Krem lokal trajtues dhe parandalues i akneve te lehta ose te moderuara.

Permban:

Acidi  salicilik  1 %: Rregullon sebumin, ka veti bakteriostatike.

Punon ne te gjithe komponentet e akneve ne fytyre (kontrollon sekretimin e sebumit, efekt keratolitik, bakterostatik).

Retinoidi: Ka efekt keratolitik dhe ndihmon ne uljen e inflamacionit.

Acidi Glikolik 5% : Pengon krijimin e komedoneve dhe zhvillimin e tyre.

Perdorimi: Pas pastrimit te lekures, aplikohet nje here ne dite lokalisht ku ndodhen aknet, mundesisht ne mbremje.

Ne mengjes rekomandohet perdorimi i kremit te diellit.

Paketimi: 30ml

 

Brand

Bionike

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Acnet Cream Treatment”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by