Acteen Hydramat Sebum – Normalising Cream

0 Orders
#Bionike 006
In stock
1,350L

Description

Acteen Hydramat Sebum – Normalising Cream

Krem hidratues per lekura te yndyrshme te prirura per akne. Perthithet lehtesisht nga lekura, pa e lene ate te yndyrshme.

Minimizon prodhimin e yndyres, ka efekt antimikrobial si dhe parandalon formimin e pikave te zeza dhe te bardha ne lekure.

Permban:

Kompleks bakteriostatik:

rregullon perhapjen bakteriale.

Acidi Piruvik:

Ka efekt bakteriostatik dhe komedolitik.

Metil cisteine:

Normalizon prodhimin dhe sekretimin e sebumit.

Perberesit hidratues (ure hidroksietili dhe trimetilglicine): Favorizojne absorbimin e ujit ne shtresat epidermale te lekures.

Nilon:

Struktura mikroporoze e cila i siguron lekures nje efekt “mat”.

Acidi oleanolik dhe dihidroguaiaretik: Redukton yndyren e tepert, hiperkeratozen, inflamacionin dhe perhapjen bakteriale.

Perdorimi:Aplikoni kremin ne te gjithe fytyren, pas pastrimit te lekures. Ideal si baze per make up-in.

Ne mengjes rekomandohet perdorimi i kremit te diellit.

Paketimi: 40ml

 

Brand

Bionike

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Acteen Hydramat Sebum – Normalising Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by