Aftafort gel

0 Orders
#Express Pharma 001
In stock
650L

Description

Aftafort gel

20 ml

Aftafort gel ndihmon per te sheruar mukozen e gojes nga demtimet, infeksionet, skuqje te gingivave, aftet dhe ulçera te mukozes se gojes.

 • Qeteson, sheron, dhe mbron
 • Formon nje shtrese mbrojtese ne plage
 • Redukton dhimbjen dhe inflamacionin
 • Rigjeneron mukozen
 • Lufton mikrobet patoghene

Përdorimi:

 • Afte dhe stomatite aftoze, lezione te vogla të gojës
 • Ulçera te gojes
 • Ne demtimet nga protezat e gojes.

Aftafort gel nuk permban alkol dhe nuk le ngjyre.

 1. Mbrojtja

Ekstrakti i  Cotinus coggygria dhe  maltodextrina  krijojne nje barrier mbrojtese duke mbrojtur zonen e demtuar dhe duke ndihmuar ne sherim.

 1. Dhimbja dhe inflamacioni

Shtresa mbrojtese e maltodekstrines qeteson dhimbjen dhe inflamacionin.

Ekstrakti i liquorice (Glycyrrhiza glabra) permban nje substance e cila redukton inflamacionin dhe lehteson dhimbjen.

 1. Rigjenerimi

Ekstrakti i  Sea Buckthorn (Hippophae rhamnoides) permban shume vitamina (A, B, C, K, P) dhe vaj vegjetal. Ai mundeson hidratimin dhe sherimin e mukozes. Kontribuon ne perteritjen qelizore.

Acidi Hialuronik eshte esencial per rigjenerimin e shpejte te mukozes se gojes.

Maltodextrina ndihmon ne sherimin e mukozes dhe proliferimin e epitelit.

 1. Efekti antimicrobial kunder pathogjeneve

Chlorhexidine digluconate  eshte nje antiseptik me spekter te gjere antimikrobial e cila ngjitet ne mukozen e gojes duke na dhene nje mbrojtje bakteriale te zgjatur disa ore mbas aplikimit. Chlorhexidina ndalon rritjen e flores bakteriale patogjene, redukton formimin e pllakës bakteriale dhe pengon inflamacionin ne kavitetin e gojes.

Ekstrakti i liquorices (Glycyrrhiza glabra) ka mundesi qe te kunderveproje kunder viruseve  DNA dhe RNA . Virusi DNA , eshte shkaktari kryesor e ulcerave te gojes.

Ekstrakti i Sumac (Cotinus cogyggria) permban tanine (galotannins) te cilat bllokojne protoplazmen e mikrobeve pathogjenet.

Perdorimi: 3-4 here ne dite, masazh i gingivave te pakten nje ore para ngrenies.

Përmbajtja:

Aqua,  PVP, maltodextrin, glycerin, PEG-40 hydrogenated castor oil, chlorhexidine, cotinus cogyggria extract, hippophae rhamnoides extract, aloe barbadensis extract, glycyrrhiza glabra root extract,  xantham gum, sodium hyaluronate, potassium sorbate, sodium benzoate, chlorhexidine digluconate, disodium EDTA, sodium saccharin, aroma

 

 

Brand

Express Pharma

Additional information

Formulimi

Sasia

20 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Aftafort gel”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by