Anti-Stress Eye Gel

0 Orders
#La Cure Beaute 008
In stock
4,990L

Description

Anti-Stress Eye Gel – 15 ml

90% e përbërësve janë natyral.

A janë shenjat e lodhjes, stresit, orëve të kaluara në kompjuter dhe mungesa e gjumit që fillojnë të shfaqen rreth syve tuaj? Jepuni syve tuaj përsëri shkëlqimin e tyre me këtë xhel jo të yndyrshëm që ofron rezultate efektive përtej krahasimit. Kompleksi i tij i ekstrakteve të bimëve ndihmon për të rigjallëruar dukshëm konturin e syve, duke zvogëluar qeskat dhe rrathët e errët, duke i dhënë syve tuaj shkëlqim rinor.

Çfarë e bën Anti-Stress Eye Gel të veçantë?

Formula e saj përmban një përzierje të ujit të trëndafilit, proteinave të sojës dhe acidit hialuronik për të qetësuar, hidratuar dhe freskuar sytë e lodhur dhe qepallat delikate.

Uji mineral nga Salies-de-Béarn: i pasur me 26 elemente kimik, uji nga Salies-de-Béarn ka një përmbajtje minerale më të lartë se Deti i Vdekur. Ai forcon dhe qetëson pengesën natyrore mbrojtëse të lëkurës, duke lënë një ndjesi të mirëqenies dhe freskisë.

Acidi Hyaluronik: me një veprim të jashtëzakonshëm hidratues, acidi hialuronik lejon që niveli i hidratimit të lëkurës të ribalancohet. Ajo vepron si një sfungjer që mund të thithë deri në 1000 herë peshën e vet në ujë. Lëkura juaj do të ketë një pamje më të re, më të butë dhe do të duket e rigjeneruar.

 Uji i trëndafilit: thuajini lamtumirën shenjave të stresit dhe rraskapitjes. Uji i trëndafilit ka një veprim gjallërues për të zgjuar lëkurën e lodhur.

 Proteina e sojës: e pasuruar me acide yndyrore esenciale dhe vitaminë E antioksiduese, mbron lëkurën nga agresorët e jashtëm (të ftohtët, era, ndotja). Shenjat e plakjes janë ngadalësuar dhe lëkura juaj shkëlqen.

Përbërësit:

AQUA (WATER) – ROSA DAMASCENA FLOWER WATER – METHYLPROPANEDIOL – PROPANEDIOL – PENTYLENE GLYCOL – PANTHENOL – HYDROLYZED SOY PROTEIN – ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL – PHENOXYETHANOL – SODIUM HYDROXIDE – PPG-26-BUBETH-26 – DISODIUM EDTA – PARFUM (FRAGANCE) – ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE – SODIUM HYALURONATE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – EHTYLHEXYL SALICYLATE – BENZOIC ACID – SORBIC ACID – CI 42090 – BHT – CITRONELLOL – GERANIOL – EUGENOL.

0% Sulfat, Parabene, Vajra Mineral, Laurat Natriumi & pa përbërës të marra nga kafshët.

Përdorimi: Aplikojeni në mëngjes dhe/ose natën në konturin e syve pas aplikimit Age Fighter Eye Serum. Masazhoni derisa të depërtojë në lëkurë.

Skema e rekomanduar nga La Cure Beaute:

  1. Moisture Booster Face Serum
  2. Anti-Stress Eye Gel
  3. Royal Jelly Nectar Face Cream (në mëngjes); Night Infusion Cream (në mbremje).

 

Brand

La Cure Beaute

Additional information

Formulimi

Veprimi

, ,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Anti-Stress Eye Gel”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by