Aptamil 3 – 400 gr

0 Orders
#Aptamil 009
In stock
1,400L

Description

Aptamil 3 – 400 gr

Aptamil 3 me Pronutra Advance – Formulë qumështi e rritjes 400gr

Bazuar në 40 vjet kërkime shkencore dhe frymëzuar nga nevojat e bebeve, ne krijuam formulën e gjeneratës së ardhshme Pronutra ADVANCE.

Formulë e patentuar e gjeneratës së ardhshme, që kombinon përzierjen tonë unike të elementeve me proçesin tonë unik.

Ajo është e përgatitur posaçërisht për të mbështetur sistemin imunitar të vogëlushit tuaj.

Është përshtatur sipas nevojave të femijës së kësaj moshe për minerale të veçanta si hekuri dhe zinku.

Aptamil 3 është i përshtatshëm për moshën 12 muaj (1 vjeç) e lart dhe përdoret si pjesë e një diete të balancuar e të larmishme. Përmban Vitamina C & D të cilat kontribojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Ingridientet: Perzierje unike prebiotikesh (scGOS/lcFOS) dhe postbiotikesh (HMO 3”GL); LCPUFA (zinxhir i gjate acidesh yndyrore shumefishe te pangopura); proteina; vitamina; antioksidante; hekur; calcium dhe minerale te domosdoshme per rritjen e shendetshme te bebes (ne sasite dhe raportet e duhura).

Alergjene: qumeshti, peshku, soja.

Përberesit në 100 ml ushqim të përgatitur

Energji 273 kj /65kcal ; Yndyrna 2.6g prej te cilave: (te ngopura 0.83 g, Acid linoleik (LA) 354 mg, α-Acid linoleik(ALA) 56 mg, Dokosahekzanoik acid (DHA) 12 mg; Karbohidrate 8.7g prej te cilave: (sheqer 6.6g, laktoze 6.1g, inositol 5.0mg); Fibra 0.9g prej te cilave GOS³ 0.72g, FOS³ 0.12g, 3’GL ⁴ 0.01g) Proteina 1.3g; Vitamina Vitamine A 49μg, Vitamine D 3.1μg, Vitamine E 0.94mg, Vitamine K 4.9μg, Vitamine C 15mg, Vitamine B1 0.04mg, Vitamine B2 0.23mg, Vitamine B3 0.25mg, Vitamine B6 0.0 mg, Acid folik 8.7μg,
Vitamine B12 0.4μg, Biotin 1.5μg, Acid Pantotenik 0.65mg, Minerale; Natrium 26mg,
Kalium 151mg, Klorid 51mg, Kalcium 120mg, Fosfor 96mg, Magnez 10mg, Hekur 1.2mg, Zink 0.39mg, Jod 20μg , L-karnitine 1.6mg, Koline 9.8mg, Karbohidrate jokalorike 0.4g

Doza standarte: 100 ml Aptamil Aptamil 3 Pronutra ADVANCE= 90 ml uje + 3 luge matese

Paketim 400gr

*Shenim i rendesishem

Qumeshti i gjirit esht ushqimi ideal per rritjen e shendetshme dhe zhvillimin e foshnjave e te femijeve.

Ai mbron nga diarreja dhe semundjet e tjera

*Kujdes:

Perpara se te vendosesh te plotesosh ose zevendesosh qumeshtin e gjirit me kete produkt, keshillohuni me mjekun ose personin qe ofron kujdes shendetesor per nenen dhe femijen.

Brand

Aptamil®

Additional information

Formulimi

Grup-mosha

I përshtatshëm për

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Aptamil 3 – 400 gr”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by