Aptamil 3 – 800g

0 Orders
#Aptamil 007
In stock
2,550L

Description

Aptamil 3 me Pronutra Advance – Formulë qumështi e rritjes 800gr

Bazuar në 40 vjet kërkime shkencore dhe frymëzuar nga nevojat e bebeve, ne krijuam formulën e gjeneratës së ardhshme Pronutra ADVANCE.

Formulë e patentuar e gjeneratës së ardhshme, që kombinon përzierjen tonë unike të elementeve me proçesin tonë unik. Ajo është e përgatitur posaçërisht për të mbështetur sistemin imunitar të vogëlushit tuaj.

Është përshtatur sipas nevojave të femijës së kësaj moshe për minerale të veçanta si hekuri dhe zinku.

Aptamil 3 është i përshtatshëm për moshën 10 muaj e lart dhe përdoret si pjesë e një diete të balancuar e të larmishme.

Përmban Vitamina C & D të cilat kontribojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Ingridientët: Përzierje unike prebiotikësh (scGOS/lcFOS) dhe postbiotikësh (HMO 3”GL); LCPUFA (zinxhir i gjate acidesh yndyrore shumëfishe të pangopura); proteina; vitamina; antioksidantë; hekur; kalcium dhe minerale të domosdoshme për rritjen e shëndetshme të bebes (në sasitë dhe raportet e rekomanduara).

Alergjenë: qumështi, peshku, soja.

Përberesit në 100 ml ushqim të përgatitur

Energji 277 kj /67kcal ; Yndyrna 3.1g prej te cilave: (te ngopura 1.4 g, Acide yndyrore shumefishe te pangopura 0.5g, α-Acid linoleik(ALA) 49.9mg, LCPs² 0.03g, Dokosahekzanoik acid (DHA) 16.5mg, Acid arakidonik (ARA) 8.6mg); Karbohidrate 7.9g prej te cilave: (sheqer 7.8g, laktoze 7.6g, inositol 6.4mg); Fibra 0.6g prej te cilaveGOS³ 0.47g, FOS³ 0.08g, 3’GL (HMO)⁴ 0.015g) Proteina 1.3g; Vitamina Vitamine A 58μg, Vitamine D 1.7μg, Vitamine E 0.7mg, Vitamine K 5.8μg, Vitamine C 8.7mg, Thiamin (Vitamine B1) 0.05mg, Riboflavin (Vitamine B2) 0.14mg, Niacin (Vitamine B3) 0.45mg, vitamine B6 0.04 mg, Acid folik 13μg, vitamine B12 0.17μg, Biotin 1.7μg, Acid Pantotenik 0.48mg, Minerale; Natrium 22mg, Kalium 75mg, Klorid 52mg, Kalcium 70mg, Fosfor 49mg, Magnez 6.9mg, Hekur 0.99mg, Zink 0.49mg, Baker 0.05mg, Mangan 0.005mg, Fluor <= 0.006mg, Selen 3.0μg, Jod 13μg , L-karnitine 1.9mg, Koline 15mg, Taurine 4.9mg, Nukleotide 2.3mg, Karbohidrate jokalorike 0.2g

Doza standarte: 100 ml Aptamil 3 Pronutra ADVANCE= 90 ml ujë + 3 lugë matëse

Brand

Aptamil®

Additional information

Formulimi

Grup-mosha

I përshtatshëm për

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Aptamil 3 – 800g”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by