Arkeskin CR Antia

0 Orders
#
In stock
4,640L

Description

Arkeskin CR Antia

50ml

Laboratorët Lierac kanë përdorur kombinimin e rrezikut të Cytonacre SP dhe të Ekstraktit të Gështenjave Për të ngadalësuar dhe korigjuar shenjat karakteristike të plakjeve hormonale të lëkurës. Përdorimi i ekstrakte natyrale lejojnë të rifitohet struktura globale e lëkurës.

CYTONACRE SP, falë ngjashmërisë strukturore me hormonet femërore nuk është në prodhim efekte analoge në nivel si të epidermës ashtu edhe të lëkurës në një stimulim proliferimin dhe aktivitetin e keratinociteve duke zhvilluaruar hidratimin e lëkurës, stimulimin e sintezës dhe proteinave të dermes e të acidit hialuronik Duke zhvilluar tonicitetin, bën më efektshmërinë e përdorimit të melaninës duke kufizuar mundësinë e formimit të njollave në lëkurë.

Ekstrakti i gështenjave, stimulimi i sintezën e ceramideve të lëkurës në 40% duke zhvilluar aftësinë e lëkurës për të mbajtur ujin e për të rezultuar mirë hidratuar dhe e butë.

Trajtimi me Arkeskin i rikthen ndriçimin, hidratimin, tonicitetin dhe ngjyrimin uniform fytyrën suaj. Ideale për lëkurën e asaj dhe shumë të asaj.

Përbërës aktiv:

Cytonacre SP: Rivendos proceset fiziologjike të lëkures së mund të shkaktojnë mungesën e estrogjenit
Ekstrakte të gështenjave 5%: favorizon sintezën e ceramideve
NMF 5%: veprim hidratues

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by