ATC Çaj Anti-diabetik Bio

0 Orders
#ATC 003
In stock
180L

Description

Përshkrimi

Përzierjre bimësh mjekësore që veprojnë drejtpërdrejt në uljen e sheqerit në gjak dhe tek gjëndrat në tërësi:
Qerbashi mjekësor ka veti hipoglicemuese.
Efekt kundër diabetit japin edhe gjethet e hithrës dhe boronicës.
Lëvoret e fasules në sajë të kripërave minerale dhe aminoacideve, krahas veprimit antidiabetik i japin çajit edhe veti diuretike e dliruese, të cilat përforcohen nga prania e rrënjës qumështore që nxit prodhimin e tëmthit.
Rrënja e gramit përmban triticinë që është e ngjashme me insulinën. Gjethet e mërsinës pakësojnë sasinë e sheqerit në gjak.

Përdorimi

Në masën e një filxhani ujë hidhen dy lugë çaji me përgatëse, që zjen ngadalë deri në vlim, për afro 5-10 minuta. Lihet, i mbuluar për 10-15 min.
Kullohet dhe mund të pihet i ngrohtë ose i ftohtë, sipas dëshirës. Rekomandohen 2-3 doza në ditë.

Përbërësit

Rrënjë grami, fletë ferre, fletë boronice, rrënjë qumështore, fletë hithre, kin fushe, gjethe mërsini, bar qerbashi, lule bliri,lëvore fasule etj.

Brand

ATC

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ATC Çaj Anti-diabetik Bio”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by