ATC Çaj i mëlçisë Bio

0 Orders
#ATC 018
In stock
180L

Description

Përshkrimi

Bimët e kombinuara në këtë çaj, përmirësojnë punën e mëlçisë në sajë të pranisë së qumështores dhe të lule basanit që nxisin veprimtarinë e mëlçisë.
Menta dhe njëmijëfletëshi janë kolagoge të fuqishëm, dhe si pasojë i krijojnë kushte të përshtatshme mëlçisë, për të punuar normalisht. Esenca e këtyre të fundit në sajë të veprimit spazmolitik dhe antiskeptik, liron spazmat, lehtëson dhimbjet e mëlçisë dhe përmirëson funksionin e saj.
Mustaqet e misrit dhe lëvorja e drunakuqit me efektet e tyre diuretike e laksative, pastrojnë në mënyrë të tërthortë mëlçinë nga lëndët e dëmshme.
Trëndafili i egër (në sajë të Vitaminave) zgjeron enët e gjakut nxit e rigjeneron indet e dëmtuara të mëlçisë.

Përdorimi

Një lugë gjelle nga përzjerja hidhet në një enë ku shtohet një gotë ujë që valon, lihet 10 min, kullohet dhe lihet veçantë.
Në mbetjen e përzjerjes shtohet një gotë me ujë dhe lihet të zjejë për 5 min.
Pasi ftohet, çaji kullohet dhe përzihet me çajin e hequr në fillim.
Pihen 2 gota me çaj në ditë. (Të ëmbëlsuara sipas dëshirës).
Kura vazhdon 7 ditë në rastet e terapisë ndihmëse dhe 15-30 ditë në rastet e mjekimit parandalues.

Përbërësit

Rrënjë qumështore, fletë mente, lule basani, njëmijëfletësh, mustaqe misri, lëvore drunakuqi, trëndafil të egër.

Brand

ATC

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ATC Çaj i mëlçisë Bio”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by