ATC Çaj Lule Kamomili Bio

0 Orders
#ATC 024
In stock
180L

Description

Përshkrimi

Kamomili njihet si një qetësues mjaft efikas natyror.
Përdoret si mjet që largon gazrat nga zorrët dhe liron ngërçet ( spazmat e muskulaturës).
Përdoret kundër heqjes së barkut, kundër pezmatimit të rrugëve urinare dhe si mjet që shton djersitjen dhe qetëson në tërësi.
Ul ndjeshëm ngacmueshmërinë e sistemit nervor qendror.
Çaji i kamomilit përdoret gjithashtu dhe për mjekimin e sëmundjeve të syve, lekurës, veshëve, djegjeve në lëkurë duke përshpejtuar proçesin e rigjenerimit etj.

Përdorimi

Dy lugë çaji me lule kamomili hidhen në një enë ku shtohet një gotë ujë që valon, ena mbulohet me kapak dhe lihet 10-15 min duke e trazuar herë pas here. Lëngu kullohet dhe pihet. (Është mirë të ëmbëlsohet sa më pak.)
Për fëmijët, si dozë, përdoret një lugë çaji.

Përbërësit

Lule kamomili

Brand

ATC

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ATC Çaj Lule Kamomili Bio”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by