ATC Çaj Sedativ Bio

0 Orders
#ATC 032
In stock
180L

Description

Përshkrimi

Në këtë përzierje bimore ndërthuren bimë me efekte qetësuese të sistemit nervor qëndror, që ndikojnë dhe në qetësimin e dhimbjes së kokës.
Kamomili përmban esencë me kamazulen, bisabolol, farnesën etj, duke luajtur rol si një mjet që shton djersitjen, qetëson në tërësi dhe ul ngacmueshmërinë e sistemit nervor qëndror.
Lëvorja e shelgut përmban salicilinë që ndihmon në qetësimin e dhimbjes së kokës.
Gjethet e mentes qetësojnë marrjen e mendëve.
Sumbullbari në sajë të esencës dhe lupolonit që përmban lehtëson tensionin nervor si dhe lufton pagjumësinë.

Përdorimi

Një lugë gjelle me përzjerjen bimore, hidhet në një filxhan me ujë të valuar, mbulohet dhe lihet për 10-15 minuta në qetësi. Kullohet dhe më pas pihet, i ëmbëlsuar me sheqer ose me mjaltë (sipas dëshirës).
Mund të pihen 2-3 filxhanë çaj në ditë.

Kujdes! Për rastet ku keni përsëritje të shpeshta të dhembjes së kokës rekomandojmë një këshillim me mjekun tuaj.

Përbërësit

Lule kamomili, lule sumbullbari, lëvore shelgu, gjethe mente e egër, fletë sherebele, bar blete etj.

Brand

ATC

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ATC Çaj Sedativ Bio”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by