Atoderm Mains & Ongles

0 Orders
#Bioderma 036
In stock
1,410L

Description

Bioderma Atoderm Mains & Ongles

50 ml

Krem për Duart

Agjenti specifik biologjik (derivati i fosforilkolinës) ndihmon në korrigjimin e mungesës së hidratimit kutan duke forcuar barrierën e lëkurës. Ndihmon në kapjen dhe mbajtjen e ujit të ambientit duke iu përshtatur lagështisë atmosferike. Vaji i sheas ushqen dhe riparohet duke rivendosur funksionin barrjerë të lëkurës për një mbrojtje optimale. Agjenti biologjik specifik krijon një hidrogel mbrojtës në sipërfaqe që zgjat edhe pas larjes së përsëritur dhe e mban lëkurën të hidratuar dhe të mbrojtur nga faktorët e jashtëm.

Përdorimi :

Vendoseni në duar.
Masazhojeni butë derisa të thithet.

Ingredientët:

AQUA/WATER/EAU,GLYCERIN,ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE,ISONONYL ISONONANOATE ,BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER ,EXTRACT,PALMITIC ACID,STEARIC ACID ,SORBITAN STEARATE,AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP ,COPOLYMER,PENTYLENE GLYCOL,1,2-HEXANEDIOL ,CAPRYLYL GLYCOL,DISODIUM EDTA,MANNITOL,XYLITOL,RHAMNOSE,SODIUM HYDROXIDE , NIACINAMIDE ,POLYQUATERNIUM-51,FRAGRANCE (PARFUM).

Brand

Bioderma

BIODERMA është një markë e bazuar në ekobiologji e cila është në zemër të qasjes së NAOS për të respektuar ekosistemin e lëkurës tuaj dhe për të ruajtur shëndetin e tij.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Atoderm Mains & Ongles”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by