Cicalfate Post-Procedure Emulsion

0 Orders
#Avene 012
In stock
1,700L

Description

Cicalfate Post-Procedure Emulsion

Skin recovery emulsion – 40 ml

Formulim i krijuar për riparimin e lëkurës pas proçedurave sipërfaqësore dermatologjike. Një emulsioni lehtësisht i absorbueshëm nga lëkura, që pakëson skuqjet, qetëson lëkurën dhe ndihmon në rigjenerimin e epidermës.

Përdorimi:

Aplikohet në lëkurë në mëngjes dhe/ose në darkë.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). ETHYLHEXYL PALMITATE. CETEARYL ALCOHOL. TRIETHYLHEXANOIN. ALUMINUM SUCROSE OCTASULFATE. GLYCERIN. CETEARYL GLUCOSIDE. DIMETHICONE. BENZOIC ACID. CAPRYLYL GLYCOL. COPPER SULFATE. DISODIUM EDTA. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. SCLEROTIUM GUM. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHERYL ACETATE. WATER (AQUA). ZINC SULFATE.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

Formulimi

Sasia

40 ml

Tipi i lëkurës

Lëkurë e irrituar

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Cicalfate Post-Procedure Emulsion”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by