Cicalfate Lotion Assechante Reparatrice

0 Orders
#Avene 013
In stock
1,600L

Description

Cicalfate Lotion Assechante Reparatrice

Locion cicalfate favorizon riparimin e lëkurës së irrituar dhe që lëngëzon tek foshnjat, fëmijët dhe të rriturit. Locioni Cicalfate kombinon vetitë tharëse, riparuese dhe anti-bakteriale të cilat lejojnë lëkurat e dëmtuara dhe të lëngëzuara të rigjejnë integritetin e tyre.

Formulim i përshtatshëm në irritimet kutane me lëngëzim. Përmban silikate me origjinë natyrore që thajnë plagët që lëngëzojnë. Përmban sukralfate që riparojnë epidermën e dëmtuar. Jo i yndyrshëm, me veti antibakteriale. Absorbohet shpejt nga lëkura, e zbut dhe e ushqen atë.

Pa alkool, pa paraben, pa parfum, hipoalergjik.

Përdorimi:

Tundet mirë para përdorimit. Bëhet aplikimi me anë të tamponi pambuku dy herë në ditë,  në zonat e prekura. Aplikimi vazhdohet derisa lëkura të jetë rigjeneruar plotësisht.

Përbërësit: 

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). ETHYLHEXYL PALMITATE. CETEARYL ALCOHOL. TRIETHYLHEXANOIN. ALUMINUM SUCROSE OCTASULFATE. GLYCERIN. CETEARYL GLUCOSIDE. DIMETHICONE. BENZOIC ACID. CAPRYLYL GLYCOL. COPPER SULFATE. DISODIUM EDTA. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. SCLEROTIUM GUM. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHERYL ACETATE. WATER (AQUA). ZINC SULFATE.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

Sasia

40 ml

Formulimi

I përshtatshëm për

, ,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Cicalfate Lotion Assechante Reparatrice”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by