Cicalfate Hand Cream

0 Orders
#Avene 014
In stock
2,000L

Description

Cicalfate Hand Cream

Krem për duart – 100ml

Formulim i përshtatshëm për ushqyerjen, ripërtëritjen dhe zbutjen e duarve të çara dhe të thata. Nuk është i yndyrshëm, absorbohet shpejt nga lëkura dhe lë një ndjesi të këndshme.

Pa parfum, pa paraben, pa gluten, pa sojë, hipoalergjik.

Përdorimi:

Aplikohet dy herë në ditë, veçanërisht në zonat më të thata dhe të dëmtuara të duarve.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM). MYRETH-3 MYRISTATE. PEG-45/DODECYL GLYCOL COPOLYMER. DIMETHICONE. ALUMINUM SUCROSE OCTASULFATE. OCTYLDODECANOL. PEG-7 GLYCERYL COCOATE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. GLYCERIN. BEESWAX (CERA ALBA). CETYL ALCOHOL. COPPER SULFATE. DIMETHICONOL. DISTEARDIMONIUM HECTORITE. GLYCERYL STEARATE. MAGNESIUM SULFATE. PHENOXYETHANOL. SODIUM BENZOATE. WATER (AQUA). XANTHAN GUM. ZINC SULFATE.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

Formulimi

Sasia

100 ml

Tipi i lëkurës

Lëkurë e thatë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Cicalfate Hand Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by