Cleanance Hydra Cleansing Cream

0 Orders
#Avene018
In stock
2,300L

Description

Avene Cleanance Hydra

Soothing Cleansing Cream

200 ml

Formulim që pastron lëkurën e yndyrshme dhe akneike, pa e tharë atë. Hidraton dhe ruan filmin hidrolipidik të lëkurës. Me ujë termal Avene në përmbajtje, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe zbutëse.

Me vaj kokosi, vaj jojoba dhe gjalpë kakao që ushqejnë dhe zbusin lëkurën.

Përdorimi:

Aplikohet në lëkurë të njomë, shkumohet dhe shpëlahet me ujë të bollshëm.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. SUCROSE STEARATE. MYRETH-3 MYRISTATE. PEG-12. BUTYLENE GLYCOL. GLYCERIN. PENTAERYTHRITYL TETRACAPRYLATE/TETRACAPRATE. SUCROSE DISTEARATE. CETYL ALCOHOL. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BHT. BISABOLOL. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). PHENOXYETHANOL. SODIUM ACETATE. TRIETHANOLAMINE. XANTHAN GUM. ZINC GLUCONATE.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Cleanance Hydra Cleansing Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by