Avene Cold Cream Baume Levres

0 Orders
#Avene025
In stock
1,250L

Description

Avene Cold Cream Baume Levres

10ml

Formulim i veçantë për buzë të dëmtuara nga faktorët e jashtëm mjedisorë ose nga trajtime tharëse. Ndihmon në rigjenerimin, mbrojtjen, ushqyerjen dhe zbutjen e buzëve.

I lehtë në aplikim, jo i dhimbshëm, i padukshëm dhe i përshtatshëm për të gjitha moshat.

Pa parabenë, pa sapun, pa gluten.

Përdorimi:

Aplikohet në zonën e buzëve sa herë të jetë e nevojshme.

Përbërësit:

RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL (RICINUS COMMUNIS SEED OIL) – DIPENTAERYTHRITYL TETRAHYDROXYSTEARATE/TETRAISOSTEARATE – ISOPROPYL PALMITATE – MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM) – BEHENYL ALCOHOL –  CETEARYL ETHYLHEXANOATE – HYDROGENATED POLYISOBUTENE – VP/HEXADECENE COPOLYMER – POLYETHYLENE – BEESWAX (CERA ALBA) – BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER (BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER) – AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA) – SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL (SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL) – BHT – BISABOLOL – CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE – CARAMEL – FRAGRANCE (PARFUM) – ISOPROPYL MYRISTATE – TOCOPHEROL – TOCOPHERYL GLUCOSIDE.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Cold Cream Baume Levres”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by