Avene Cold Cream

0 Orders
#Avene024
In stock
1,400L

Description

Pershkrimi

Formulim kremoz që i dhuron lëkurës së thatë hidratim, gjallëri, qetësi dhe komfort.

I pasur me Cold krem, vajra natyrorë & dyll blete.

Siguron hidratim intensiv, duke penguar largimin e ujit nga lëkura.

Ndihmon në ushqimin dhe rivendosjen e barrierës natyrore mbrojtëse të lëkurës.

Kundërshton efektet e tharjes si pasojë e agresorëve të mjedisit, çrregullimeve të lëkurës ose trajtimeve dermatologjike.

Me ujë termal Avene në përmbajtje, me veti zbutëse dhe qetësuese.

Aromë e këndshme që tolerohet nga lëkura e ndjeshme.

I përshtatshëm për foshnje, fëmijë dhe të rritur.

Përdorimi

Aplikohet dy hërë në ditë në lëkurë të pastruar paraprakisht.

Rekomandohet në zona të lokalizuara me lëkurë të ashpër, si gjunjët dhe bërrylat.

Përbërësit

MINERAL OIL PARAFFINUM LIQUIDUM . AVENE THERMAL SPRING WATER AVENE AQUA . BEESWAX CERA ALBA . GLYCERYL STEARATE. CETYL ALCOHOL. BHT. C20,40 PARETH,10. CAPRYLYL GLYCOL. CETYL PHOSPHATE. FRAGRANCE PARFUM . POLYACRYLATE,13. POLYISOBUTENE. POLYSORBATE 20. SODIUM HYDROXYDE. SORBITAN ISOSTEARATE. TRIETHANOLAMINE. WATER AQUA .

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Cold Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by