Avene Couvrance Compact Teint Cream Comfort SPF 30

0 Orders
#Avene031
In stock
3,150L

Description

Avene Couvrance Compact Teint Cream Comfort SPF 30

10gr

Fondotintë kompakte për lëkurë të ndjeshme të thatë e shumë të thatë, korrigjuese dhe mbuluese e papërsosmërive të lëkurës. Me sistem foto-mbrojtës ( SPF 30) që siguron mbrojtje të lëkurës nga dielli.

Aplikohet lehtë falë sfungjerit me të cilin është e pajisur dhe mundëson një pamje natyrale, pa efektin “maskë”.  E disponueshme në disa ngjyra, rezistente ndaj ujit dhe djersës.

Mund të perdoret e vetme ose e kombinuar me produkte të tjera. Pa parfum, pa konservues, pa parabene.

Përdorimi:

Aplikohet nëpërmjet sfungjerit specifik në të gjithë zonën e fytyrës dhe në qafë.

Përbërësit:

Natural Comfort compact complexion cream: TITANIUM DIOXIDE (CI 77891); C12-15 ALKYL ETHYLHEXANOATE; HYDROGENATED POLYISOBUTENE; CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE; TALC; TITANIUM DIOXIDE [NANO]; ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE; POLYETHYLENE; IRON OXIDES (CI 77492) / (CI 77491) / (CI 77499); SORBITAN SESQUIOLEATE; NYLON-12; POLYMETHYL METHACRYLATE; SYNTHETIC BEESWAX; TITANIUM DIOXIDE; ACRYLONITRILE / METHYL METHACRYLATE / VINILYDENE CHLORIDE COPOLYMER; ALUMINA; ASCORBYL PALMITATE; BHT; C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER; CYCLOPENTASILOXANE; HYDROGENATED MICROCRYSTALLINE WAX; ISOPROPYL TITANIUM TRIISOSTEARATE; MICA; SILICA; STEARIC ACID; SYNTHETIC WAX; TOCOPHEROL; WATER (AQUA)

Beige Comfort Compact Cream Ingredients: C12-15 ALKYL ETHYLHEXANOATE. HYDROGENATED POLYISOBUTENE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. TALC. TITANIUM DIOXIDE [NANO]. ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE. IRON OXIDES (CI 77492), (CI 77491), (IC 77499). NAILS. SORBITAN SESQUIOLEATE. TITANIUM DIOXIDE. Nylon-12. POLYMETHYL METHACRYLATE. SYNTHETIC BEESWAX. ACRYLONITRILE / METHYL METHACRYLATE / VINILYDENE CHLORIDE COPOLYMER. ALUMINA. ASCORBYL PALMITATE. BHT. C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER. Cyclopentasiloxane. HYDROGENATED MICROCRYSTALLINE WAX. ISOPROPYL TITANIUM TRIISOSTEARATE. MICA. SILICA. STEARIC ACID. SYNTHETIC WAX. Tocopherol. WATER (AQUA).

Sand Comfort compact foundation cream: TITANIUM DIOXIDE (CI 77891); C12-15 ALKYL ETHYLHEXANOATE; HYDROGENATED POLYISOBUTENE; CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE; TALC; TITANIUM DIOXIDE [NANO]; ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE; POLYETHYLENE; IRON OXIDES (CI 77492) / (CI 77491) / (CI 77499); SORBITAN SESQUIOLEATE; NYLON-12; POLYMETHYL METHACRYLATE; SYNTHETIC BEESWAX; TITANIUM DIOXIDE; ACRYLONITRILE / METHYL METHACRYLATE / VINILYDENE CHLORIDE COPOLYMER; ALUMINA; ASCORBYL PALMITATE; BHT; C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER; CYCLOPENTASILOXANE; HYDROGENATED MICROCRYSTALLINE WAX; ISOPROPYL TITANIUM TRIISOSTEARATE; MICA; SILICA; STEARIC ACID; SYNTHETIC WAX; TOCOPHEROL; WATER (AQUA)

Comfort Compact Complexion Cream Honey: C12-15 ALKYL ETHYLHEXANOATE; HYDROGENATED POLYISOBUTENE; TITANIUM DIOXIDE (CI 77891); CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE; TALC; TITANIUM DIOXIDE [NANO]; ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE; IRON OXIDES (CI 77492) / (CI 77491) / (CI 77499); POLYETHYLENE; SORBITAN SESQUIOLEATE; NYLON-12; POLYMETHYL METHACRYLATE; SYNTHETIC BEESWAX; TITANIUM DIOXIDE; ACRYLONITRILE / METHYL METHACRYLATE / VINILYDENE CHLORIDE COPOLYMER; ALUMINA; ASCORBYL PALMITATE; BHT; C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER; CYCLOPENTASILOXANE; HYDROGENATED MICROCRYSTALLINE WAX; ISOPROPYL TITANIUM TRIISOSTEARATE; MICA; SILICA; STEARIC ACID; SYNTHETIC WAX; TOCOPHEROL; WATER (AQUA)

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Couvrance Compact Teint Cream Comfort SPF 30”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by