Avene Couvrance Fluid Corrective Foundation SPF 15 – Soleil

2 Orders
#Avene032
Out of stock
1,600L

Out of stock

Description

Përshkrimi

Fondotintë fluide për lëkurë të ndjeshme, me fuqi mesatare mbuluese. Fsheh parregullsitë e lehta dhe të moderuara të ngjyrës së lëkurës dhe i jep asaj njëtrajtësi dhe pamje homogjene.

Me sistem foto-mbrojtës (SPF 30) siguron mbrojtje nga rrezatimi diellor.

 

Përdorimi

Aplikohet dhe përhapet njëtrajtësisht në zonën e fytyrës dhe qafës, me majat e gishtave,  furçë apo sfungjer.

Përbërësit

PORCELAIN REFERENCE INGREDIENTS : WATER (AQUA). Dimethicone. ZINC OXIDE [NANO]. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE. ETHYLHEXYL SALICYLATE. GLYCERIN. CETYL PEG / PPG-10/1 DIMETHICONE. Octyldodecanol. PHENYL TRIMETHICONE. MAGNESIUM SULFATE. POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE. IRON OXIDES (CI 77492), (CI 77491), (IC 77499). CETYL DIMETHICONE. DIMETHICONE / VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER. LAUROYL LYSINE. CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. ISTEARDIMONIUM HECTORITY. HYDROGENATED CASTOR OIL. Methicone. MICA. PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE. POTASSIUM SORBATE. SODIUM BENZOATE. SODIUM DEHYDROACETATE. TIN OXIDE. Tocopherol. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. Triethoxycaprylylsilane. Trimethyl. XANTHAN GUM.

NATURAL REFERENCE INGREDIENTS:WATER (AQUA). Dimethicone. ZINC OXIDE [NANO]. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE. ETHYLHEXYL SALICYLATE. GLYCERIN. CETYL PEG / PPG-10/1 DIMETHICONE. Octyldodecanol. PHENYL TRIMETHICONE. MAGNESIUM SULFATE. IRON OXIDES (CI 77492), (CI 77491), (IC 77499). POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE. CETYL DIMETHICONE. DIMETHICONE / VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER. LAUROYL LYSINE. CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. DISTEARDIMONIUM HECTORITY. HYDROGENATED CASTOR OIL. Methicone. MICA. PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE. POTASSIUM SORBATE. SODIUM BENZOATE. SODIUM DEHYDROACETATE. TIN OXIDE. Tocopherol. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. Triethoxycaprylylsilane. Trimethyl. XANTHAN GUM.

REFERENCE BEIGE INGREDIENTS:WATER (AQUA). Dimethicone. ZINC OXIDE [NANO]. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE. ETHYLHEXYL SALICYLATE. GLYCERIN. CETYL PEG / PPG-10/1 DIMETHICONE. Octyldodecanol. PHENYL TRIMETHICONE. IRON OXIDES (CI 77492), (CI 77491), (IC 77499). MAGNESIUM SULFATE. POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE. CETYL DIMETHICONE. DIMETHICONE / VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER. LAUROYL LYSINE. CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. DISTEARDIMONIUM HECTORITY. HYDROGENATED CASTOR OIL. Methicone. MICA. PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE. POTASSIUM SORBATE. SODIUM BENZOATE. SODIUM DEHYDROACETATE. TIN OXIDE. Tocopherol. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. Triethoxycaprylylsilane. Trimethyl. XANTHAN GUM.

REFERENCE SAND INGREDIENTS:WATER (AQUA). Dimethicone. ZINC OXIDE [NANO]. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE. ETHYLHEXYL SALICYLATE. GLYCERIN. CETYL PEG / PPG-10/1 DIMETHICONE. Octyldodecanol. PHENYL TRIMETHICONE. MAGNESIUM SULFATE. IRON OXIDES (CI 77492), (CI 77491), (IC 77499). POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE. CETYL DIMETHICONE. DIMETHICONE / VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER. LAUROYL LYSINE. CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL. GLYCOL. DISODIUM EDTA. DISTEARDIMONIUM HECTORITY. HYDROGENATED CASTOR OIL. Methicone. MICA. PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE. POTASSIUM SORBATE. SODIUM BENZOATE. SODIUM DEHYDROACETATE. TIN OXIDE. Tocopherol. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. Triethoxycaprylylsilane. Trimethyl. XANTHAN GUM.

REFERENCE HONEY INGREDIENTS:WATER (AQUA). Dimethicone. ZINC OXIDE [NANO]. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE. ETHYLHEXYL SALICYLATE. GLYCERIN. CETYL PEG / PPG-10/1 DIMETHICONE. Octyldodecanol. PHENYL TRIMETHICONE. IRON OXIDES (CI 77492), (CI 77491), CI 77499). MAGNESIUM SULFATE. POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE. CETYL DIMETHICONE. DIMETHICONE / VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER. LAUROYL LYSINE. CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. DISTEARDIMONIUM HECTORITY. HYDROGENATED CASTOR OIL. Methicone. MICA. PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE. POTASSIUM SORBATE. SODIUM BENZOATE. SODIUM DEHYDROACETATE. TIN OXIDE. Tocopherol. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. Triethoxycaprylylsilane. Trimethyl. XANTHAN GUM.

REFERENCE GOLD INGREDIENTS:WATER (AQUA). Dimethicone. ZINC OXIDE [NANO]. OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE. ETHYLHEXYL SALICYLATE. GLYCERIN. IRON OXIDES (CI 77492), (CI 77491), (IC 77499). TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). CETYL PEG / PPG-10/1 DIMETHICONE. Octyldodecanol. PHENYL TRIMETHICONE. MAGNESIUM SULFATE. POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE. CETYL DIMETHICONE. DIMETHICONE / VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER. LAUROYL LYSINE. CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. DISTEARDIMONIUM HECTORITY. HYDROGENATED CASTOR OIL. Methicone. MICA. PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE. POTASSIUM SORBATE. SODIUM BENZOATE. SODIUM DEHYDROACETATE. TIN OXIDE. Tocopherol. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. Triethoxycaprylylsilane. Trimethyl. XANTHAN GUM.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Couvrance Fluid Corrective Foundation SPF 15 – Soleil”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by