Avene Creme Nutritive Revitalisante Riche

0 Orders
#Avene034
Out of stock
4,000L

Out of stock

Description

Avene Creme Nutritive Revitalisante Riche

50ml

Krem ushqyes, zbutës dhe mbrojtës i lëkurës së thatë.

Për të evidentuar bukurinë natyralë të lëkurës së ndjeshme e të thatë, ky formulim kombinon:

  • Ekstrakt natyral i frutave të kuqe, që vepron si “përforcues” i qelizave të lëkurës, kombinuar me vitaminë E me efekt antioksidant, që mbron nga radikalet e lira.
  • Teksturë kremoze e pasur me gjalpë shea dhe lëndë ushqyese, që sigurojnë comfort dhe hidratim të thellë për të kompënsuar mungësën e lipideve, karakteristikë e lëkurës së thatë;
  •  Ujë termal Avene që zbut, ushqen & freskon.

Lëkura ndjehet e butë, e ushqyer dhe rrezatuese.

Përdorimi:

Aplikohet në mëngjes dhe në darkë në fytyrë të pastruar më parë.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) (BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER). CETEARYL ISONONANOATE. GLYCERIN. CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL). BIS-PEG-12 DIMETHICONE BEESWAX. ISODODECANE. CETYL ESTERS. POLYACRYLATE-13. ARACHIDYL ALCOHOL. ARACHIDYL GLUCOSIDE. BEHENYL ALCOHOL. BENZOIC ACID. BETA-SITOSTEROL. BHT. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CHLORPHENESIN. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL STEARATE. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT (GLYCINE SOJA SEED EXTRACT). PEG-100 STEARATE. PEG-32. PEG-400. PHENOXYETHANOL. POLYISOBUTENE. POLYSORBATE 20. SODIUM HYDROXIDE. SORBITAN ISOSTEARATE. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. WATER (AQUA).

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Creme Nutritive Revitalisante Riche”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by