Avene Creme Nutritive Revitalisante

0 Orders
#Avene033
Out of stock
4,000L

Out of stock

Description

Avene Creme Nutritive Revitalisante

50ml

Krem ushqyes, i cili ndihmon në rigjallërimin e lëkurës së thatë.

Pengon humbjen e ujit, ushqen dhe mbron lëkurën.

Kombimin i përbërësve të mëposhtëm:

  • Ekstrakt natyral i frutave të kuqe, që vepron si “përforcues” i qelizave të lëkurës, kombinuar me vitaminë E me efekt antioksidant, që mbron nga radikalet e lira.
  • Teksturë kremoze e pasur me vajra zbutës, që ushqen dhe zbut, ndërkohë që le një shtresë jo të yndyrshme mbi lëkurë.
  • Ujë termal Avene që zbut, ushqen & freskon.

 

Përdorimi:

Aplikohet në mëngjes dhe në darkë në fytyrë dhe në qafë.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA)*. GLYCERIN. OCTYLDODECANOL. MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM). CETEARYL ALCOHOL. DIMETHICONE. ISODODECANE. METHYL GLUCETH-20. PENTYLENE GLYCOL. WATER (AQUA). SILICA. CETEARYL GLUCOSIDE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. ETHYLHEXYLGLYCERIN. FRAGRANCE (PARFUM). HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE. POLYACRYLATE-13. POLYISOBUTENE. POLYSORBATE 20. RIBES RUBRUM (CURRANT) FRUIT EXTRACT (RIBES RUBRUM FRUIT EXTRACT)*. RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT (RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT)*. SODIUM BENZOATE. SODIUM HYDROXIDE. SORBITAN ISOSTEARATE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*. XANTHAN GUM.
* Natyral ingredients

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Creme Nutritive Revitalisante”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by