Avene Fluid SPF 50+

0 Orders
#Avene044
In stock
2,900L

Description

Avene Fluid SPF 50+

50ml

Mbrojtje shumë e lartë nga dielli, që ndihmon në parandalimin e keratozës diellore, njollave të errëta dhe plakjes së parakohshme të lëkurës. Mund të ndihmojë në parandalimin e disa kancereve të lëkurës.

Kombinim ekskluziv i lëndëve aktive në kompleksin e patentuar Sunsitive®, krijuar nga laboratorët Pierre Fabbre:

– Numër i reduktuar i filtrave kimikë, me qëndrueshmëri dhe efikasitet afatgjatë, që ofron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezeve UVB dhe UVA (të shkurtra dhe të gjata).

– Pre-tochoferyl, një pararendës i vitaminës E, me qëndrueshmëri ndaj dritës.

– I pasur me ujë termal Avène, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe zbutëse.

Teksturë e lehtë që përthithet shpejt dhe lë një lëkurë pa shkëlqim.

Hipoalergjik. Formulë e biodegradueshme.

Ambalazh praktik, pa ajër, pajisur me një pompë dozuese, që ruan më mirë produktin dhe ju ndihmon të përdorni sasinë e duhur të fluidit në një aplikim dhe jo më tepër.

Përdorimi:

Aplikohet në lëkurë para ekspozimit ndaj diellit dhe më pas riaplikohet disa herë gjatë ditës.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). DIISOPROPYL ADIPATE. ISODECYL NEOPENTANOATE. SILICA. DICAPRYLYL CARBONATE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE.  BUTYL  ETHOXYDIBENZOYLMETHANE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. DECYL GLUCOSIDE. 1,2-HEXANEDIOL. C10-18 TRIGLYCERIDES. VP/EICOSENE COPOLYMER. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BENZOIC ACID. BUTYLENE GLYCOL. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. GLYCERYL STEARATE. OXOTHIAZOLIDINE. PEG-100 STEARATE. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Fluid SPF 50+”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by