Avene Hydrance Aqua Gel

0 Orders
#Avene049
In stock
4,400L

Description

Përshkrimi

Përkujdesje hidratuese intensive për lëkurën e hidratuar.

Hydrance Aqua gel forcon barrierën natyrale hidratuese dhe mbrojtëse të lëkurës, duke e lënë atë intensivisht të hidratuar, të butë dhe të lëmuar.

Teksturë në formë xheli ujor që në kontakt me lëkurën transformohet në një teksturë ujore. Siguron hidratim intensiv për 24 orë.

Mund të përdoret si hidratues i përditshëm, si maskë gjatë natës, jo vetëm për fytyrën, por edhe zonën rreth syve.

Përbërësit kryesorë:

  • Cohederm- përbërës i patentuar, një trio lipidike që ruan dhe rikthen hidratimin në lëkurë, për elasticitet dhe komfort, ndërkohë që parandalon humbjen e ujit nga lëkura.
  • Mikrosfera që nxisin hidratimin dhe gradualisht clirojnë ujin termal Avene dhe lipide për hidratim intensv që zgjat.
  • Dextran sulphate & Pre-Tocopheryl – ofrojnë mbrojtje nga radikalet e lira dhe ndotja, ndërkohë që detoksifikojnë lëkurën.
  • Acid hialuronik – hidraton në thellësi.
  • Ujë termal Avene, i pasur me minerale, që zbut, hidraton dhe pakëson tërheqjen e lëkurës së dehidratuar.
Përdorimi

Në mëngjes, aplikoni në konturin e fytyrës, qafës dhe syve.

Në mbrëmje, mund të aplikoni një shtresë të trashë si maskë dhe lëreni gjatë gjithë natës.

Përbërësit

AVENE THERMAL SPRING WATER, GLYCERIN, PENTYLENE GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, DIMETHICONE, ISOCETYLE STEAROYL STEARATE, TRIETHYLHEXANOIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BETAINE, METHYL GLUCETH-20, POLYGLYCERYL010 MYRISTATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, BHT, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, C14-22 ALCOHOLS, CARBOMER, CITRIC ACID, CUCURBITA PEPO (PUMPKIN SEED OIL) SEED OIL, FRAGRANCE, PHYTOSTEROLS, POTASSIUM HYDROXIDE, SODIUM CITRATE, SODIUM DEXTRAN SULFATE, SODIUM HYALURONATE, SQUALANE, TOCOPHERYL GLUCOSIDE, WATER.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Hydrance Aqua Gel”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by