Avene Hydrance Optimale Legere

0 Orders
#Avene051
In stock
3,200L

Description

Përshkrimi

Hidratues i lehtë që siguron një hidratim afatgjatë dhe ndihmon në parandalimin e avullimit të ujit nga lëkura. I rikthen asaj qetësinë dhe shkëlqimin, ndërkohë që linjat imëta të shkaktuara nga dehidratimi minimizohen.

Thith yndyrën e tepërt, duke ushtruar një veprim të lehtë matifikues.

Përbërësit aktivë të tij janë:

  •  Lipomucina e patentuar stabilizon filmin hidrolipidik dhe siguron shpërndarje optimale të ujit termal Avène në lëkurë.
  •  Meioboserina e patentuar kufizon avullimin e të ujit termal Avène.
  • Kapsulat absorbuese të sebumit thithin yndyrën e tepërt nga sipërfaqja e lëkurës.
  • Uji termal Avene zbut dhe qetëson lëkurën.

 

Përdorimi

Aplikohet në fytyrë, qafë dhe dekolte,  të pastruar paraprakisht, në mëngjes dhe në mbremje.

Përbërësit

AVENE THERMAL SPRING WATER AVENE AQUA .CAPRYLIC CAPRIC TRI GLYCERIDE.  CARTHAMUS TINCTORIUS SAFFLOWER SEED OIL CARTHAMUS TINCTORIUS . CYCLOMETHICONE. SUCROSE STEARATE.  GLYCERIN. BUTYLENE GLYCOL. SUCROSE DISTEARATE. POLYMETHYL METHACRYLATE. BENZOIC ACID. BETA,SITOSTEROL. BHT. CARBOMER.  CHLORPHENESIN. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE PARFUM . GLYCINE SOJA SOY BEAN SEED EXTRACT GLYCINE SOJA . PHENOXYETHANOL. POLOXAMER 188. SODIUM CHONDROITIN SULFATE. SODIUM HYALURONATE. SODIUM HYDROXIDE.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Hydrance Optimale Legere”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by