Hydrance Optimale Riche SPF 30

0 Orders
#Avene053
In stock
3,300L

Description

Avene Hydrance Optimale Riche SPF 30

40 ml

Krem hidratues me spf 20

Formulim kremoz që siguron hidratim për kohë të gjatë, duke penguar avullimin e ujit nga lëkura dhe mbrojtje nga rrezet e dëmshme diellore.

Lëndët aktive që sigurojnë efektin:

  • Përbërësi i patentuar Lipomucine stabilizon filmin hidrolipidik të lëkurës dhe siguron përhapje optimale të ujit termal Avene.
  • Përbërësi i patentuar Meiboserine pengon largimin e ujit termal nga lëkura.
  • Uji termal Avene zbut & qetëson lëkurën.
  • Faktor mbrojtws ndaj diellit SPF 20, qw mbron nga lwkurwn nga rrezet (UVA & UVB).

Përdorimi:

Aplikohet në mëngjes në fytyrë, qafë dhe dekolte, rreth 15 minuta para ekspozimit në diell.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER AVENE AQUA . ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE. CETEARYL ISONONANOATE. OCTOCRYLENE. CYCLOPENTASILOXANE. BIS,ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. C12,15 ALKYL BENZOATE. GLYCERIN. POLYMETHYL METHACRYLATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. CYCLOHEXASILOXANE. CARTHAMUS TINCTORIUS SAFFLOWER SEED OIL CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL . GLYCERYL STEARATE. STEARYL ALCOHOL. BENZOIC ACID. BETA,SITOSTEROL. BHT. CAPRYLIC CAPRIC TRIGLYCERIDE. CHLORPHENESIN. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE PARFUM . GLYCINE SOJA SOYBEAN SEED EXTRACT GLYCINE SOJA SEED EXTRACT . HYDROGENATED COCO,GLYCERIDES. HYDROXYETHYL ACRYLATE SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER. LECITHIN. PEG,32. PEG,400. PHENOXYETHANOL. POLOXAMER 188. POLYSORBATE 60. SODIUM CHONDROITIN SULFATE. SODIUM HYDROXIDE. SORBITAN ISOSTEARATE. SQUALANE. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. WATER AQUA . XANTHAN GUM.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Hydrance Optimale Riche SPF 30”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by