Avene Hydrance Optimale Riche

0 Orders
#Avene052
In stock
3,200L

Description

Avene Hydrance Optimale Riche

40ml

Formulim kremoz që siguron hidratim për kohë të gjatë, duke penguar avullimin e ujit nga lëkura.

 

Lëndët aktive që sigurojnë efektin:

  • Përbërësi i patentuar Lipomucine stabilizon filmin hidrolipidik të lëkurës dhe siguron përhapje optimale të ujit termal Avene.
  • Përbërësi i patentuar Meiboserine pengon largimin e ujit termal nga lëkura.
  • Uji termal Avene zbut & qetëson lëkurën.

 

Pas 28 ditësh përdorim, lëkura është 4 herë më e hidratuar dhe rifiton shkëlqimin e munguar. *

*Studim i kryer në 26 femra vullnetare, të moshës 18-70 vjeç, me lëkurë të thatë.

 

Përdorimi:

Aplikohet në fytyrë, qafë dhe dekolte, të pastruar paraprakisht, në mëngjes dhe/ose mbrëmje.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER AVENE AQUA . MINERAL OIL PARAFFINUM LIQUIDUM . GLYCERIN. ISOHEXADECANE. DIMETHICONE. CETEARYL ALCOHOL. CARTHAMUS. TINCTORIUS SAFFLOWER SEED OIL CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL . ISOCETYL STEAROYL STEARATE. TRIETHYLHEXANOIN. GLYCERYL STEARATE. PEG,100 STEARATE. 1,2,HEXANEDIOL. BUTYROSPERMUM PARKII SHEA BUTTER BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER . CETEARYL GLUCOSIDE. BENZOIC ACID.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Hydrance Optimale Riche”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by