Avene Lait Enfant SPF 50+

0 Orders
#Avene056
In stock
3,600L

Description

Avene Lait Enfant SPF 50+

200ml

Formuluar posaçërisht për fëmijët, për t’u ofruar mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit UVA dhe UVB. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave, madje dhe për ato më të ndjeshme. Prania e pretokoferolit i jep veti antioksiduese duke e mbrojtur lëkurën nga radikalet e lira.

Përdorimi:

Aplikohet në lëkurë para ekspozimit në diell dhe riaplikohet disa herë.

Përbërësit:

Avene Aqua, Octocrylene, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Aqua, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetearyl Isononanoate, Glycerin, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, C 12-15 Alkyl Benzoate, Diisopropyl Adipate, Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Caprylic Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Decyl Glucoside, Dimethicone, Disodium EDTA, Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Propylene Glycol, Silica, Sorbic Acid, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Xanthan Gum, Tocopherol.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Lait Enfant SPF 50+”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by