Avene Serum Eclat

0 Orders
#
In stock
4,200L

Description

Avene Serum Eclat

30ml

Sérum Éclat është projektuar për gratë me lëkurë të ndjeshme, pa patologji, të cilat e ndjejnë lëkurën e tyre si të lodhur, domethënë në mungesë të hidratimit, të pakëndshme dhe me tipare të tërhequra ose me ngjyrë të shurdhër.
Ky serum me shkëlqim zbulon bukurinë natyrore të lëkurës më të ndjeshme falë formulës së saj që përmban një ekstrakt të frutave të kuq, qelizat nxitëse të lëkurës dhe një formë të qëndrueshme të vitaminës E antioksiduese.
Përbëhet gjithashtu nga Uji Termal Avene me fuqi qetësuese dhe qetësuese.
Për më tepër, struktura e saj e freskët pluhur-rozë kombinon veprimin zbutës të refinilit me agjentë me gëzof për të ndihmuar në zvogëlimin e lodhjes dhe ndriçimin e hollë të ngjyrës.

Këshilla për përdorimin:

-Aplikoni çdo ditë vetëm ose para kujdesit tuaj.
-Baza e shkëlqyer e kozmetikës.
-Shmangni zonën e syve.

Përbërja:

Formula INCI: Uji Termal i Avene (Avene Aqua), Coco-Caprylate / Caprate, Uji (Aqua), Glicerina, Dimethicone, Silica, Methyl Gluceth-20, Nylon-12, 1-2-Hexanediol, Alkooli Arachidyl, Arachidyl Glucoside, Behenyl Alkooli, caprylic / Capric triglicerideve, Caprylyl Glycol, krospolimeri dimetikon, Disodium EDTA, aromë (aromë), Helianthus annuus (luledielli) Seed Oil (Helianthus annuus Seed Oil), hydrogenated Amidoni Hydrolysate, hidroksietil Acrylate / natriumi Acryloylamymethyl Taurate Kopolimer, Isohexadecane, Ekstrakti i farës Esculenta Lens (Thjerrëza) (Ekstrakti i farës së Lens Esculenta), Pentilen Glikol, Polysorbate-60, PVP, Red 4 (CI14700), Ribes Rubrum (Rrush pa fara) Ekstrakt Fruta (Ribes Rubrum Fruit Extract), Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract (Ekstrakti i Frutit Rubus Idaeus), Çamçakëzi Sclerotum, Benzoat Natriumi, Klorur Natriumi, Glutamat Stearoyl Natriumi, Sulfat Natriumi, Isostearate Sorbitan, Tocopherol, Tocopheryl Glucoside, Tropolone, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract.

 

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by