Avene Soothing Moisturise Mask

0 Orders
#Avene071
Out of stock
2,500L

Out of stock

Description

Avene Soothing Moisturise Mask

Maskë hidratuese për lëkurën që ka humbur shkëlqimin, në rastet e irritimeve nga dielli, apo kur janë kryer trajtime lokale abrazive. Ndihmon në hidratimin e lëkurës dhe i jep asaj freski e gjallëri.

Pa parabenë.

Perdorimi:

Aplikohet një shtresë e hollë në fytyrë dhe në qafë dhe lihet të veprojë për 10-15 minuta.

Aplikohet 1 – 2 herë në javë, në varësi të llojit të lëkurës.

Perberesit:

AVENE THERMAL SPRING WATER AVENE AQUA . MINERAL OIL PARAFFINUM LIQUIDUM . STEARIC ACID. CAPRYLIC CAPRIC TRIGLYCERIDE. CARTHAMUS TINCTORIUS SAFFLOWER SEED OIL CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL . HYDROGENATED PALM PALM KERNEL OIL PEG,6 ESTERS. TRIETHANOLAMINE. GLYCERYL STEARATE. MICROCRYSTALLINE WAX CERA MICROCRISTALLINA . PEG,100 STEARATE. PROPYLENE GLYCOL. CAPRYLIC CAPRIC GLYCERIDES. CARBOMER. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE PARFUM . PHENYL TRIMETHICONE.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Soothing Moisturise Mask”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by