Avene Stick Zones Sensibiles 50+ 8g

0 Orders
#Avene076
In stock
2,100L

Description

Avene Stick Zones Sensibiles 50+

8g

Përdoret në zonën e syve, veshëve, buzëve dhe zonave të tjera delikate, për një mbrojtje sa më efikase ndaj rrezatimit diellor. Mbron si nga UVA dhe nga UVB. Ndimon në rigjenerimin e shtresës së  lëkurës që mund të jetë dëmtuar.

Perdorimi:

Aplikohet rreth 15 minuta para ekspozimit në diell.

Perberesit:

OCTINOXATE 6%, OCTOCRYLENE 6%, TITANIUM DIOXIDE 1.5%, ZINC OXIDE 3% SHEA BUTTER ETHYL ESTERS, CERESIN, BUTYLOCTYL SALICYLATE, HYDROGENATED POLYDECENE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, POLYETHYLENE, ETHYLHEXYL PALMITATE, ETHYL MACADAMIATE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, OCTYLDODECANOL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) EXTRACT, WATER, GLYCERIN, SILICA, KAOLIN, SORBITAN SESQUIOLEATE, HYALURONIC ACID, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Stick Zones Sensibiles 50+ 8g”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by