Avene Tinted Fluid SPF 50+

0 Orders
#Avene077
In stock
2,900L

Description

Avene Tinted Fluid SPF 50+

50ml

Formulim për lëkurë të ndjeshme, mbrojtës ndaj diellit me spektër të gjerë UVA dhe UVB.

Mbron dhe hidraton lëkurën mikse dhe të yndyrshme.

Me Pre-Tocopheryl në përmbajtje, me veti antioksidante.

I pasur me Avene ujë termal, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe hidratuese.

Ngjyra e artë i jep lëkurës një nuancë natyrale.

Nuk yndyros lëkurën.

Përdorimi:

Aplikohet në fytyrë dhe dekolte, 20 min para ekspozimit në diell. Riaplikohet çdo dy orë sipas nevojës.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DICAPRYLYL CARBONATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. SILICA. DIISOPROPYL ADIPATE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. C10-18 TRIGLYCERIDES. MICA. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). DECYL GLUCOSIDE. 1,2-HEXANEDIOL. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. ACRYLATES / C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. ASCORBYL GLUCOSIDE. BENZOIC ACID. BUTYLENE GLYCOL. CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PERFUME). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. IRON OXIDES (CI 77492). IRON OXIDES (CI 77491). IRON OXIDES (CI 77499). OXOTHIAZOLIDINE. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. SODIUM HYDROXIDE. STEARYL ALCOHOL. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Tinted Fluid SPF 50+”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by