Avene Trixera Nutrition Gel Nettoyant

0 Orders
#Avene084
In stock
2,800L

Description

Avene Trixera Nutrition Gel Nettoyant

500ml

Xhel larës për higjienën e përditshme të lëkurës së ndjeshme e të thatë, për të gjithë familjen (duke filluar nga fëmijë 3 vjeç).

Pastron butësisht fytyrën dhe trupin. Mbron lëkurën nga tharja dhe ndihmon rindërtimin e barrierës mbrojtëse fiziologjike të saj, falë kompleksit lipidik vegjetal Selectiose (patentë e laboratorëve Pierre Fabre) në përmbajtje.

Me ujë termal Avene në përmbajte, që ushqen, qetëson & freskon  lëkurën. Me glicerinë dhe sorbitol që zbusin dhe rikthejnë lipidet që i mungojnë lëkurës së thatë.

Tolerancë e lartë e lartë dermatologjike dhe okulare, nuk djeg sytë dhe mukozat e jashtme.

 

Pa sapun.

Përdorimi:

Aplikohet në lëkurë të njomë, masazhohet dhe pastaj shpëlahet plotësisht.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). WATER (AQUA). GLYCERIN. HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE. DECYL GLUCOSIDE. SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE. CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL. DISODIUM COCOAMPHODIACETATE. POLYSORBATE 20. PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL. COCO-GLUCOSIDE
GLYCERYL OLEATE. ASCORBYL PALMITATE. CAPRYLYL GLYCOL. CITRIC ACID. FRAGRANCE (PARFUM). HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE. LAURIC ACID. LECITHIN. PENTYL RHAMNOSIDE. SODIUM BENZOATE. SODIUM CHLORIDE. SODIUM GLYCOLATE. SODIUM METHYL ISETHIONATE. TOCOPHEROL. TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Trixera Nutrition Gel Nettoyant”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by