Avene Trixera Nutrition Lait Nutri-Fluide

0 Orders
#Avene085
In stock
3,400L

Description

Avene Trixera Nutrition Lait Nutri-Fluide

400ml

Kujdes i përditshëm për lëkurën e ndjeshme e të thatë të të gjithë familjes. Ushqen, riparon, zbut & qetëson irritimin.

E pasur me kompleksin lipidik vegjetal Selectiose (patentë e laboratorëve Pierre Fabre), që rivendos barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe siguron hidratim deri në 48 orë.

Formulë jo e yndyrshme, jo ngjitëse, me ujë termal Avene në përmbajte, që ushqen & qetëson lëkurën.

Përdorimi:

Aplikohet 1-2 herë në ditë në lëkurë të thatë, në fytyrë dhe trup.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). GLYCERIN. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. ISOPROPYL PALMITATE. PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. MYRETH-3 MYRISTATE. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BENZOIC ACID. CAPRYLYL GLYCOL. CARBOMER. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCINE. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT (GLYCINE SOJA SEED EXTRACT). OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL (OENOTHERA BIENNIS OIL). PEG-32. PEG-400. PENTYL RHAMNOSIDE. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL ACETATE. WATER (AQUA).

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene Trixera Nutrition Lait Nutri-Fluide”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by