Avene TriXera Nutrition Nutri-Fluide Balm

0 Orders
#Avene086
In stock
3,500L

Description

Avene TriXera Nutrition Nutri-Fluide Balm

400ml

Balsam ushqyes e zbutës për të gjithë familjen (fëmijë mbi 3 vjeç & të rritur). Ofron hidratim deri në 48 orë për lëkurën e thatë e shumë të thatë. I përshtatshëm për fytyrën dhe trupin.

I pasur me acide yndyrore, ceramide & sterole vegjetale siguron zbutje dhe rikthen lipidet që i mungojnë lëkurës së thatë.

Formulë e pasur me kompleksin lipidik vegjetal Selectiose (patentë e laboratorëve Pierre Fabre), që rivendos barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe siguron hidratim deri në 48 orë.

Me ujë termal Avene në përmbajte, që ushqen, qetëson & freskon  lëkurën.

Përdorimi:

Aplikoni një ose dy herë në ditë në zonat shumë të thata të fytyrës dhe trupit. Për rezultate më të mira, përdoreni në lëkurën që është pastruar me TriXéra Nutrition Nutri-Fluid Cleanser.

Përbërësit:

AVÈNE THERMAL SPRING WATER, GLYCERIN, ISOPROPYL PALMITATE, PENTAERYTHRITYL TETRACAPRYLATE/TETRACAPRATE, PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE, MYRETH-3 MYRISTATE, PEG-100 STEARATE,ACRYLATES / C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, BENZOIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, CARBOMER, GLYCINE, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL, PEG-32, PEG-400, PENTYL RHAMNOSIDE, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE, WATER.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene TriXera Nutrition Nutri-Fluide Balm”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by