Avene XeraCalm A.D Baume Relipidant

0 Orders
#Avene087
In stock
3,200L

Description

Pershkrimi

Formulim specifik steril për tharjen e lëkurës së bebeve, fëmijëve dhe të rriturve, për lëkura atopike, lëkura të irrituara e të skuqura nga tharja. Ushqyes, jo i yndyrshëm që absorbohet lehtësisht nga lëkura. I formuluar me ujë termal, zbut dhe qetëson lëkurën. Përmban Omega -6 dhe ceramide që mundësojnë hidratimin dhe rivendosjen e ekuilibrit të shtresës lipidike të lëkurës. Pa konservues, pa parfum, pa paraben, pa gluten, pa sojë.

Perdorimi

Aplikohet 1-2 herë në ditë në zonat e thata të lëkurës së fytyrës dhe trupit.

Perberesit

AVÈNE THERMAL SPRING WATER, MINERAL OIL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PEG-12, OENOTHERA BIENNIS OIL. GLYCERYL STEARATE, MYERTH-3 MYRISTATE PEG-100 STEARATE, POLYACRYLATE-13, AQUAPHILUS DOLOMIAE EXTRACT, ARGININE, CITRIC ACID, EVENING PRIMROSE OIL/ PALM OIL AMINOPROPANEDIOL ESTERS, GLYCINE, POLYISOBUTENE, POLYSORBATE 20, SODIUM ACETATE, SORBITAN ISOSTEARATE, TOCOPHEROL, WATER.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avene XeraCalm A.D Baume Relipidant”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by