Baby Lotion

0 Orders
#Kit & Kin 004
In stock
2,450L

Description

Kit & Kin Baby Lotion 

250 ml

Zbutës dhe hidratues.

Naturalisht ushqyes | Hipoalergjik | pH i ekuilibruar | E çertifikuar si produkt natyral.

Baby Lotion nga Kit & Kin është një përzierje prej 12 vajrash natyralë ushqyes, një locion qetësues dhe zbutës i trupit të foshnjës që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës delikate nga tharja. Me gjalpë kakao organik, vaj kokosi dhe ekstrakt mango për të hidratuar dhe rivendosur ekuilibrin natyror të lëkurës, ky locion është i butë dhe me thithje të shpejtë për fëmijë dhe do ta mbajë lëkurën e fëmijës të butë dhe të hidratuar dhe është perfekte për përdorim të përditshëm. Dispensatori i dobishëm i pompës lejon gjithashtu një shpërndarje të lehtë dhe mund të përdoret me një dorë, gjë që është thelbësore kur keni të bëni me një foshnjë të butë!

Lëkura e të porsalindurit është delikate, dhe po kështu edhe sistemi imunitar i foshnjës. Lëkura është organi më i madh i trupit dhe thith deri në 60% të përbërësve nga produktet që ne aplikojmë. Shumë produkte banjo dhe trupi të disponueshëm sot përmbajnë përbërës toksikë si parabenet dhe SLS. Këta përbërës sintetikë janë të njohur të shkaktojnë acarim dhe madje mund të kenë efekte të dëmshme për një kohë më të gjatë. Sidoqoftë, ka shumë që mund të bëni për të mbrojtur fëmijën tuaj.

Produktet e kujdesit për lëkurën Kit & Kin janë të çertifikuara natyral nga shoqata COSMOS, janë hipoalergjike dhe të aprovuara nga dermatologët. Bebi juaj meriton më të mirën. Ju meritoni më të mirën. Kit & Kin përdor vetëm vajra të pastër, bimë të buta dhe përbërësit më të pastër.

Përbërësit aktivë kryesorë në locionin Kit & Kin për fëmijë:

Aloe vera powder:

Aloe barbadensis, ose Aloe vera është një bimë e cila ofron shumë përfitime dhe është e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht për lëkurën e thatë, të dëmtuar, të ashpër, të ndjeshme dhe të irrituar. Ajo ofron cilësi anti-inflamatore, antimikrobike, antioksiduese, hidratuese dhe qetësuese, si dhe ka efekt kundër kruarjeve për lëkurën.

 

Përbërësit:

Aqua, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Glycerin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil*, Camellia Oleifera (Camellia) Seed Oil, Rosa Canina (Rosehip) Fruit Oil, Cetearyl Alcohol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Stearate, Sodium Stearoyl Glutamate, Glyceryl Caprylate, Avena Saliva (Oat) Kernel Flour, Sodium Levulinate, Aloe Barbadensis (Aloe) Leaf Juice Powder’, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Waler*, Xanthan Gum, Sodium Anisate, Lysolecithin, Sclerotium Gum, Tocopherol, Althaea Officinalis (Marshmallow) Root Extract*, Fragaria Ananassa (Strawberry) Fruit Extract, Mangifera lndica (Mango) Fruit Extract*, Sodium Gluconate, Terminalia Ferdinandiana (Kakadu Plum) Fruit Extract, Pullulan, Eleutherococcus Senticosus (Siberian Ginseng) Root Extract*, Citric Acid.

Brand

Kit & Kin

Kit & Kin Kit & Kin u krijua në 2017 nga bashkëthemeluesit Emma Bunton (Spice Girl, prezantuese TV dhe radio dhe ambasadore e UNICEF) dhe Christopher Money (Drejtori i Zhvillimit të Produkteve), i cili sjell mbi 15 vjet përvojë pune në industrinë e nënës dhe foshnjës për disa prej markave më kryesore në botë. Ndërsa vetë prindërit, Emma dhe Chris u përpoqën të gjenin produkte që nuk irritonin lëkurën e fëmijëve të tyre dhe ishin të frymëzuar për të krijuar një alternativë natyrore, të butë dhe të qëndrueshme për familjet - dhe nga kjo sfidë lindi Kit & Kin. "Ne duam të heqim stresin dhe shqetësimin që prindërit shpesh përjetojnë kur përpiqen të zgjedhin produktet më të mira për familjen e tyre. Kjo është arsyeja pse ne kemi zhvilluar një gamë të mahnitshme që mund t'i besoni për t'u kujdesur dhe mbrojtur për familjen tuaj ndërsa ato rriten." Emma Bunton, bashkëthemeluese e Kit & Kin.

Additional information

Veprimi

I përshtatshëm për

Formulimi

Sasia

250 ml

Open chat
Powered by